YSK’nın Kararını Protesto Edenler Sokağa Çıktı

Loading...

Bu akşam iftar saatinde YSK’dan çıkan İstanbul seçimleri iptal kararı; İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na oy veren seçmenin sokağa çıkıp protesto etmesine sebep oldu. Günlerdir herhangi bir sonuca bağlanmayan itiraz sürecinde; Ekrem İmamoğlu mazbatasını almış ve göreve başlamıştı. Fakat bugün AK Parti cephesinden gelen itirazların sonucunda YSK nihai kararını verdi. İstanbul seçimleri, iptal edilip tekrar yapılacak. Fakat bu karar ilçeleri değil sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kapsıyor.

İstanbul’da Yeniden Seçim Yapılmasını İstemeyen Vatandaşlar Sokağa Çıktı

Tıpkı Gezi Parkı eylemleri zamanında olduğu gibi, vatandaş tencere tava çalarak; ev ışıklarını kapatıp açarak karara karşı çıktıklarını dile getiriyorlar.

Neredeyse Her İlçeden Bu Manzaraları Görmek Mümkün!

Beşiktaş’ta da durum aynıydı… Çarşı bu karara karşıydı.

Ekrem İmamoğlu’nun Daha Önce Yönettiği Beylikdüzü Belediyesi de Sokakta Tezahürat Edenlerin Arasındaydı

Gençler Kadıköy Sokaklarında Yürüyorlardı..

Sokağa Çıkamayanlar da Pencerelere Çıkıp Protesto Ettiler

Neredeyse İstanbul’un her ilçesinden bu manzaralar gelmeye devam ediyor. Ekrem İmamoğlu’nu seçen seçmen sokaklarda ve Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararı prostesto ediyorlar.

YSK Yeni Seçimin Haziran Sonunda Yapılacağını Duyurdu

Yeni seçimlerin 23 Haziran’da yapılacağı söylendi. O durumda nasıl bir karar çıkacak ve yeni yapılacak seçimden bu sefer kim galip çıkacak, merak konusu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yüksek Seçim Kurulu’nun bu kararını onaylıyor musunuz, yoksa Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbata geri alınmamalıydı diyenlerden misiniz? Görüşlerinizi lütfen bizimle paylaşın!

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*