YSK’nın İstanbul İncelemesi Bitti: Sonuç Ne Olacak?

Loading...

YSK’nın İstanbul incelemesi bitti peki sonuç ne olacak. 31 Mart Yerel Seçimlerinde 10 bin oy farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu Ak Parti’nin yaptığı itirazlar nedeniyle mazbatasını geç almıştı. Geçtiğimiz ay YSK’nın onayı ile birlikte mazbatasını alan ve resmi olarak göreve başlayan Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. Geçtiğimiz hafta Ak Parti cephesi yeni YSK’ya yeni bir itiraz dilekçesi göndermiş ve seçime hile karıştığını ve sandıklarda usulsüzlük olduğunu iddia etmişti. YSK’nın İstanbul incelemesi bitti peki sonuç ne olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez Avukatı Çağlar Çağlayan, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul incelemesinin bittiğini duyurdu. Sandık kurulu oluşumu nedeniyle YSK’nın karar veremediğini iddia etti. O sandıklarda herhangi bir usulsüzlük yapılmadığını bu yüzden de kanıtlanmadığını ifade etti. Çağlayan, hükümlü, kısıtlı, ö-l.ü olup oy kullandığı tespit edilen 776 kişinin bulunduğunu ifade ederek, “Sonuca etkili değil” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Avukatı Çağlar Çağlayan’ın bu iddialarına Ak Parti cephesinden henüz bir yanıt gelmedi. İddialara göre YSK’nın İstanbul incelemesi bitti ve Ekrem İmamoğlu kazandı. Bu iddialara karşı henüz YSK’dan resmi bir açıklama gelmedi. “YSK İptal Kararı Veremiyor” Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Avukatı Çağlar Çağlayan şunları aktardı: “Sandık kurulu oluşumu nedeniyle de YSK iptal kararı vermiyor. O sandıklarda usulsüzlük yapıldığı kanıtlanmalı. İtiraz reddedilmeli. İmamoğlu kazandı.”

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*