YSK’dan Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması

Loading...

YSK’dan Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması geldi. Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal etmesi ve 23 Haziran’da yeniden seçilmesine karar vermesinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çete mensupları açıklaması yapmıştı.

YSK’dan Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması geldi.  Yüksek Seçim Kurulu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi üzerine YSK’nın baskı, yıldırma, iftira, hakaret ve tehdit gibi kampanyalardan etkilenmeyeceğini vurguladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun bütün bunlardan etkilenmeyeceğini ve görevini yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelen Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması şu şekildeydi;

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin yaptığı başvuru üzerine İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “çete mensupları” açıklamasına yanıt verdi.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamada,

“Hakimlerin verdikleri kararlar nedeniyle kişisel olarak hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması kabul edilemez.”

Loading...

ifadesi kullanıldı.

Yüksek Seçim Kurulu ,

“Yüksek Seçim Kurulu, baskı, yıldırma, iftira, hakaret ve tehdit kampanyalarından etkilenmeksizin görevini yapmaya devam edecektir.”Anayasa ve kanunlar, yasama organı üyesi olmanın sağladığı dokunulmazlığın hukuki korumasına sığınarak, bir kimseye suç işleme ve yargı organı mensuplarına hakaret etme serbestisi tanımaz”

Neler Olmuştu?

YSK - YSK'dan Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması
Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal etmesi ve 23 Haziran’da yeniden seçilmesine karar vermesinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çete mensupları açıklaması yapmıştı. YSK’dan Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması geldi.  Yüksek Seçim Kurulu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi üzerine YSK’nın baskı, yıldırma, iftira, hakaret ve tehdit gibi kampanyalardan etkilenmeyeceğini vurguladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun bütün bunlardan etkilenmeyeceğini ve görevini yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*