YSK Kararı Sonrasında CHP’nin Hamlesi

Loading...

Yüksek Seçim Kurulu Kararı Sonrasında CHP’nin Hamlesi herkesi şaşırttı. 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçilen Ekrem İmamoğlu, bugün YSK’nın seçimin iptaline ve yeniden yapılmasına karar vermesiyle birlikte tüm gözler Ekrem İmamoğlu’na ve CHP’ye çevrilmişti. YSK kararı sonrasında CHP’nin hamlesi tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ortaya çıkan iddialara göre; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantıya Ekrem İmamoğlu da katılacak. Yarın saat 10’da genel merkezde yapılacak. Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu, parti yönetimince Ankara’ya çağrıldı. Mansur Yavaş’tan YSK’nın kararı sonrası ilk açıklama

Yüksek Seçim Kurulu Kararı Sonrasında CHP’nin Hamlesi herkesi şaşırttı. 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçilen Ekrem İmamoğlu, bugün YSK’nın seçimin iptaline ve yeniden yapılmasına karar vermesiyle birlikte tüm gözler Ekrem İmamoğlu’na ve CHP’ye çevrilmişti. YSK kararı sonrasında CHP’nin hamlesi tüm dikkatleri üzerine çekti.. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul seçimlerinin iptal edildiği bilgisinin sızdırılmasının ardından bir açıklama yaparak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Yavaş, sosyal medya hesabından İmamoğlu’nu da etiketleyerek “İstanbul’da da hak yerini bulacak!” diye yazarak Ekrem İmamoğlu’na destek verdiğini bir kere daha belirtti. İddialara göre; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantıya Ekrem İmamoğlu da katılacak. Yarın saat 10’da genel merkezde yapılacak. Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu, parti yönetimince Ankara’ya çağrıldı.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*