Yargıtay Nevin Yıldırım’ın ce.zasını onadı

Loading...

Yargıtay 1. Ce.za Dairesi, Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Koruyaka köyünde kendisine tca.vüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider’i av tü-feği ile ö-ldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım’ın müebbet hapis ce.zasına çarptırıldığı yerel mahkeme kararını onadı.

Yalvaç Ağır Ce.za Mahkemesinde yargılanan ve müebbet hapis ce.zası verilen Yıldırım’ın dosyası temyiz üzerine Yargıtay 1. Ce.za Dairesine geldi. Geçen hafta temyiz incelemesini duruşmalı yapan Daire’nin kararı açıklandı.

Yargıtay 1. Ce.za Dairesi, Yıldırım’ın müebbet hapis ce.zasını onadı.

OLAY VE YARGILAMA SÜRECİ

Yalvaç ilçesine bağlı Koruyaka köyünde Nevin Yıldırım, 28 Ağustos 2012’de kendisine tcavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeği ile öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atmıştı.

Loading...

Aynı gün gözaltına alınan Yıldırım, ertesi gün Isparta E Tipi Kapalı Ce.zaevi’ne konulmuştu. Olay günü Gider’den 6 aylık hamile olan Yıldırım, 17 Kasım’da bir kız çocuğu dünyaya getirmişti.

Yıldırım, 25 Ocak 2015’te yargılandığı Yalvaç Ağır Ce.za Mahkemesince müebbet hapis ce.zasına çarptırılmıştı.

Temyiz üzerine Yargıtay, sanık Yıldırım hakkındaki kararı, “olayı gerçekleştirirken başkalarının da yardım etmiş olabileceği” gerekçesiyle usul yönünden bozmuştu.

Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanan ve cinayeti tek başına işlediğini ifade eden Nevin Yıldırım’a, Yalvaç Ağır Ce.za Mahkemesi’nce müebbet hapis verilmişti. Bu karara karşı yapılan temyiz üzerine de dosya Yargıtay 1. Ce.za Dairesi’ne gelmişti.

AA

Loading...