SKANDAL! Türkiye’de Her Yıl Satış Rekorları Kıran Milyonlarca Satılan Ünlü Cips Domuz Yağı İle Yapılıyormuş!

Loading...

TÜRKİYE BU HABERİ KONUŞUYOR!

Bilmediğiniz bir marka da değil! Her gün binlerce satılıyor!

Piyasadan toplanacak mı? Hangi marka? Buna kim nasıl müsaade etti? İşte Tüm Ayrıntılar…Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bu iddia hakkında firma hemen açıklama yaptı,!

Okuyucularımızdan sorular geliyor bu konu ile ilgili. Gıda Hareketi’nin web sitesinde yayınlanan bir habere göre Pringles markasının içeriğinde domuz katkısı olduğunu ambalajın üzerinde açıkça yazdığı iddiası var. Bundan neden haberiniz yok neden insanları bilgilendirmiyorsunuz şeklinde yazılar alıyoruz.

Bu konuyu Helal Platform olarak 2 yıl önce farkettik. Helal gıda fuarında Malezya’lı bir arkadaş konuyu bize aktardı. En yakın markete gidip sözkonusu ürünü alıp incelediğimde gördüm ki aslında ortada bir yanlış anlama var. (Bu arada öncelikle belirtmek isterim ki Pringles markası bildiğimiz bir helal sertifikası bulunmamakla birlikte ithal bir üründür. Burada firmayı aklamaya değil bir yanlış anlamayı düzeltmeye çalışıyoruz)

Aşağıdaki fotoğrafta da anlaşılabileceği gibi içeriğin yazılı olduğu bölüm çapraz bir şekilde aşağıya doğru bölünmüş olarak geliyor. Baskının kenarına denk gelen kısımda yazılar ayrılıyor ve boşluğun karşısındaki kısımda devam ediyor. Zaten farkedileceği gibi “Ürünlerimizde domuzdan elde edilmiş katkı” diye bittiği görülüyor. Kutuyu biraz çevirip cümlenin devamında tamamını okuduğunuzda “maddeleri bulunmamaktadır” olarak bittiğini görüyoruz.

Loading...

Bununla birlikte Helal Hayat dergisinde yayınlanan bir habere göre PRINGELS markali cipslerden BBQ, Dill, MAcaroni Cheese ve Nacho Cheese ürünleri alkol icermektedir. Bu ürünler sadece Almanya`da degil Türkiyede`de satilmaktadir.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*