Seçim Yenilenirse AK Parti Kimi Aday Gösterecek?

Loading...

Seçim yenilenirse Ak Parti kimi aday gösterecek? 31 Mart Yerel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yarışan Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu kıyasıya rekabet etti.

31 Mart gecesi 16 bin oyla önde olan Ekrem İmamoğlu, daha sonra bazı ilçe ve sandıklarda oyların yeniden sayılmasıyla aradaki farklı 10 bine kadar düşürdü.

Geçtiğimiz haftalarda mazbatasını alarak resmi olarak göreve başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için AKP ortada şaibeli durumların olduğunu ve itiraz sürecinin devam ettiğini belirtti.

Bir gazetecinin seçim yenilenirse kimi aday olarak göstereceksiniz sorusuna Ali İhsan Yavuz’un cevabı herkesi şaşırttı. İşte seçim yenilenir Ak Parti kimi aday gösterecek sorusunun cevabı;

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, bugün partisinin genel merkezinde basın mensuplarının sorduğu soruları yanıtladı. İstanbul çin 31 Mart Yerel Seçimde usulsüzlük iddiaları ve seçim sonuçlarına itirazla ilgili süreçleri hala devam etmekte.

Ali İhsan Yavuz İstanbul seçimleri için şaibeli durumlar olduğunu belirtti. Bugün basın mensupları tarafından AK Partili Yavuz’a kritik bir soru soruldu. Bir basın mensubu, İstanbul’da seçimler yenilenirse AK Parti’nin İstanbul adayının kim olacağını sordu.

Loading...

Ali İhsan Yavuz da basın mensubunun bu sorusuna şu şekilde bir yanıt verdi:

“Seçim yenilenirse adaylar aynı olacak, seçmen aynı olacak. Sandığın başındaki şey aynı. Yasa çerçeveyi çizmiş. Bunun dışına çıkıldığı için sandık kurulları değişmelidir.”.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*