Meteoroloji’den Yeni Hava Durumu Uyarısı Geldi

Loading...

Şiddetli Fırtına Bekleniyor

türkiye’de yaşanan fırtına - Meteoroloji'den Yeni Hava Durumu Uyarısı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı hava durumu uyarısına göre; tüm yurtta yarın öğlede sonra 2- 5 saatleri arasında fırtına bekleniyor. Rüzgarın iç kesimleri de etkisi altına alarak batı ve güneybatı yönlerinden aralıklı sıralarla kısa süreli fırtına yaşanması bekleniyor.

Rüzgar 50 İla 80 Kilometre Arası Hızda Olacak

hava durumu - Meteoroloji'den Yeni Hava Durumu Uyarısı Geldi

Yaklaşacak olan rüzgarın, Ankara, Uşak, Konya, Aksaray, Niğde, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri’de yaşayan vatandaşları etiketleyeceğini belirtti. Bahsedilen illerde rüzgar saatte 50 ila 70 kilometre olacak. Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir ile Ankara’nın güney ilçelerinde de rüzgarın hızının ü saatte 50 ila 80 kilometre hızda olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji vatandaşların, kuvvetli rüzgar ve fırtına yüzünden oluşabilecek çatıların uçması, trafikte yaşanan aksamalar ve toz taşımasıyla hava kalitesinde azalma ve görüş mesafesindeki düşüşlerin yaşanabileceğini belirtti. Bu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini uyararak fırtınanın yaklaştığını ifade etti.

Şimdiden tüm vatandaşlarımızın gereken uyarları dikkate almalarını tavsiye ediyoruz. Eğer havaların güzelliğinden fırsat bulup dışarıyı çıkmaya karar veren vatandaşlar varsa havalardan dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirler. Yaklaşan şiddetli fırtınanın esiri olmak istemeyen vatandaşlar için Meteoroloji’den gelen yeni hava durumu uyarısı bu şekildeydi.

Loading...
Loading...