Meclis’te Ramazan Tartışması: “Ben Müslüman Değilim”

Loading...

Meclis’te Ramazan Tartışması: “Ben Müslüman Değilim”… Ramazan Ayının ilk haftasını yarıladığımız şu günlerde, Ramazan tartışması meclisleri de vurdu! Ramazan ayında oruç, tutanlar ya da tutmayanlar birbirlerine saygı göstermeli tartışmaları büyüyüp giderken; mecliste şok edici olaylar yaşandı. İşte detaylar…

Ak Parti’nin Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, CHP’li bir vekilin kürsüde su içmesine tepki gösterdi. Bu tepkisini Ramazan ayı nedeni ile gösterdiğini savunan İmran Kılıç’a CHP’li ve HDP’li vekillerden tepki yağdı. İşte o diyaloglar:

CHP Milletvekili Tufan Köse:

CHP Milletvekili Tufan Köse - Meclis'te Ramazan Tartışması: "Ben Müslüman Değilim"

 “Değerli arkadaşlarım, şimdi, bu ülke öyle sizin dediğiniz gibi kolay kurulmadı, savaş meydanlarında kuruldu. Öyle ufak tefek şeylerle de beka sorunu falan yaşamaz. Bir beka sorunu varsa, zannediyorum, Sayın Bahçeli’nin, Sayın Cumhurbaşkanının falan bir koltuk beka sorunu var gibi görünüyor.

Onu da anlaşılan, artık, seçimlerle çözme şansınız da kalmamış. E, ne yapacaksınız? ‘FETÖ’ diyeceksiniz, ‘cezaevi’ diyeceksiniz, tehdit edeceksiniz ve ‘hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu’ diyen adama ‘mugalata’ demeyeceksiniz, seçime sokulan, kandırılan, aldatılan, yüzde 70-80’le kazandığı seçimde de mazbatayı yüzde 20’lik adama veren adama ‘mugalata’ diyeceksiniz, kim inanır buna, kim inanır?”

Ak Partili İmran Kılıç:

mran Kılıç - Meclis'te Ramazan Tartışması: "Ben Müslüman Değilim"

Loading...

 “Siz önce kürsüden milletin ramazan ayına saygı gösterin. Burası Müslüman Türkiye’nin kürsüsü.”

HDP’li Tuma Çelik:

hdp 1 - Meclis'te Ramazan Tartışması: "Ben Müslüman Değilim"

 “Müslüman Türkiye değil, laik Türkiye burası, ben Müslüman değilim.”

CHPli Köse:

“Din sömürüsü yapma, din sömürüsü. Yetim hakkı yiyorsun, haram yiyorsun ama orada su içiliyor diye bana bağırıyorsun, kul hakkı yiyorsun.”

Ak Partili Zülfü Demirbağ:

“Yahu, sen ne anlarsın ki kul hakkından.”

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*