Kadınları Anında Çıldırtan 6 Şey! İlişkiniz için Bunlara DİKKAT!

Loading...

Türk Kadının Yaptığı 10 Yanlışı sizler için derledik. Güzel olayım derken farkında olmadan sağlığınıza zarar vermeyin. İyi seyirler.

Dar pantolonlar giyilmesi zor olsa da pek çok kadının tercihidir. Düğmesi zar zor kapatılan kot pantalonları tüm gün üzerinizde taşımak hiç de iyi bir fikir değil aslında. Bu durum genital bölgenizdeki hava akışını engelliyor ve kan dolaşımınızı olumsuz yönde etkiliyor. Çok dar pantolonlar İleride enfeksiyon ya da istenmeyen bakterilerle uğraşma riskinizi arttırıyor. Kaçımız toplu saçla uyuyor? Çok rahat gözükse de toplanan saçla uyumak sağlık uzmanları tarafından önerilmiyor. Gece boyu bağlı kalan saç ve baskı altındaki saç kökleri, uyurken yapacağınız hareketlerle birlikte saça zarar verir. Ayrıca kan dolaşımını olumsüzyonde etkiler. Artık biliyorsunuz, güzel ve gür bir saça sahip olabilmenin sırlarından biri de açık saçla uyumak. Pek çok kadın düş sonrasında saçlarını taramanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Ancak bu büyük bir hata. Nemli saç derisindeki gözenekler genişlediği için saç daha çabuk dökülür, ayrıca nemli saçın kırılganlığı artar. Sağlık ve güzellik uzmanları saç tarama işleminin düş esnasında, saç kremi uyguladıktan sonra ve fazla gecikmeden yapılması gerektiği savunuyor. Kullanılan tarak da çok önemli, dişleri arasında geniş aralıklara sahip bir tarak olması öneriliyor. Sıradaki öneri bazı kişilerin hoşuna gitmese de her gün yıkanmak cilt ve saç sağlığı için olumlu bir durum yaratmıyor. Cildin ihtiyacı olan ve onu hastalıklardan, alerjilerden ve enfeksiyonlardan koruyan doğalar yağlar her gün düş alındığında yok ediliyor. Pek çok kadının bilmeden yaptığı diğer bir hata da rimel sürülmüş kirpiklere kıvırıcı uygulamaktır. Aceleniz olsa da maskara sonrası kirpik kıvırıcı uygulamak kirpikleriniz için oldukça zararlı. Onların daha çok dökülmesine yol açıyor.

Makyaj eşyalarınızı ve fırçalarınızı yakın bir arkadaşınız ya da ailenizle paylaşmış olabilirsiniz. Dış fırçanız gibi makyaj fırçanız da sadece size özelinin olmalı. Her kişi farklı bakterilere ve yağlara sahip. Bu kişisel eşyaları paylaştığınızda cildinizi ve gözlerinizi enfeksiyonlara açık hale getirmiş olursunuz. Sağlığınızı riske atmayın. Neredyse hepimiz düş sonrası saçlarımızı kurutmak için onları bir havluya sararız. Sık sık yapılan bu hata yüzünden saçlar daha çok elektrikleniyor ve dökülüyor. Ayrcica bu şekilde kuruma süresi de uzuyor. Doğru bir şekilde kurumalarını sağlamak için yumuşak hareketlerle havluyu uçlara doğru bastırmak gerekiyor. Makyaj ürünlerinin de bir son kullanma tarihi var. Bir rimeli üç aydan daha fazla süredir kullanıyorsanız bakteri yuvası haline getirmiş olabilirsiniz. Ya da son kullanma tarihi geçmiş olabilir. Çöpe atmanız sağlığınız için en uygun davranış olacaktır. Bir ürünü almadan önce mutlaka son kullanma tarihi kontrol edin ve bunu dikkate alın. Doğru iççamaşırı seçimiözenerek aldığımız pantolon veya tsirtlerden daha önemlidir. Aksi taktirde rahatsız hissetmenize ve kıyafetlerinizin altındaki kötü görüntüyle baş etmek zorunda kalmanıza yol açar. Sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyecek bu durumu engellemek için biz noktalara dikkatetmeniz gerekiliyor. yapılan araştırmalar kadınların 80%´nin sutyen seçimi konusunda başarısız olduğunu ortaya koyuyor.

İlk olarak dikkat edilmesi gereken nokta bantların resimdeki gibi doğru sıklıkta ve uzunlukta olması çok önemli. Çoğu kadın gereğinden fazla sıkıyor. Ayrıca göğüslerini sutyen kabına tam oturması ve dışarıya doğrular taşmaması da sağlığınız için önemli. Vücudunuza uygun olan sutyen sert ismini sıkmaz ve kol bölgesindeki etlerin taşmasına yol açmaz. Kilo alıp verdiğimiz ve sutyenleri yıkayarak eskittiğimiz için onları düzenli aralıklarla yenileriyle değiştirmeyi ihmal etmemeliyiz. Vücudunuz ve cildiniz daha iyisini hakediyor. Umarız bugünkü videomuz faydalı olur. Videoyu beğendiyseniz aşağıdaki beğen tuşuna basmayı ve her gün yayınladığımız videoları kaçırmamak için kanala abone olarak bildirimleri açmayı unutmayın. İzlediğiniz için teşekkürler.,

Loading...

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*