Eskişehir’de üniversitede KATLİAM! ÇOK SAYIDA Ölü ve yaralılar var

Loading...

Eskişehir Üniversitesi'nde 4 öğretim görevlisi öldürüldü ilk görüntüler

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi’nde, bir öğretim görevlisinin silahlı saldırısını sonucu 4 öğretim görevlisinin hayatını kaybetti. Saldırgan öğretim görevlisi polis tarafından yakalandı. Üniversitenin rektörü Prof. Hasan Gönen, saldırganın aslında fakülte dekanını öldürmek için odasına girdiğini ancak dekanın yerinde olmadığını, tesadüfen orada olan dekan yardımcısının kurşunlara maruz kaldığını söyledi.

Eskişehir Üniversitesi'nde 4 öğretim görevlisi öldürüldü ilk görüntüler

Son dakika gelen bilgilere göre bir öğretim görevlisi 4 meslektaşını silahla vurarak öldürdü. Olay sonrası kaçan saldırgan öğretim görevlisi yakalandı. Saldırı eğitim ve öğretimin devam ettiği saatlerde meydana geldi. Şuanda üniversitede bir panik havası hakim.

Eskişehir Üniversitesi'nde 4 öğretim görevlisi öldürüldü ilk görüntüler

SALDIRGAN KİM?

Loading...

Doğan Haber ajabnsının geçtiği son dakika bilgiye göre saldırıyı üniversitedeki Araştırma Görevlisi V. B. gerçekleştirdi. Saldırının nedeni hakkında kesin bir bilgi bulunmazken Eskişehir’deki yerel bir site V.B.’nin FETÖ’den ihraç edildiğini iddia etti.

ÖLENLERİN İSİMLERİ

Yerel haber kaynaklarına göre, saldırda ölenlerin isimleri şöyle: Fakülte sekreteri Fatih Özmutlu ile doktora öğrencileri Yasir Armağan, Mikail Yalçın ve Serdar Çaylak’ı silahla vurarak öldürdü.

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNDEN İLK AÇIKLAMA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör. Prof. Dr. Hasan Gönen, Eğitim Fakültesindeki silahlı saldırıda ölenlerin sayısının 4 olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Gönen, yaptığı açıklamada, “Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımı sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun” dedi.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*