Erdoğan, İstanbul İçin “Adayımız Belli” Dedi ve Açıkladı

Loading...

Erdoğan, İstanbul İçin “Adayımız Belli” Dedi ve Açıkladı… 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu oy farkı ile İstanbul seçimlerini kazanmış ve birkaç hafta süren mazbata sürecinden sonra İstanbul Belediye Başkanı ilan edilmişti. Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmesinden sonra; Cumhur İttifakının iki partisi Ak Parti ve MHP Yüksek Seçim Kuruluna itiraz ederek, seçimlerin iptalini ve yenilenmesini talep etmişti. Tüm bunların ardından yapılan incelemeler ile beraber YSK kararını dün akşam saatlerinde verdi!

Erdoğan Kararını Verdi

Erdoğan - Erdoğan, İstanbul İçin "Adayımız Belli" Dedi ve Açıkladı

YSK tarafından verilen kararda, Ak Parti’nin ve MHP’nin itirazları kabul edilerek; 31 Mart seçimleri iptal edilmiş, 23 Haziran’da yeni seçimlerin yapılacağı duyurulmuştu. Bu karar ile birlikte tüm partiler, kendilerine yeni seçim ile ilgili bir rota belirlemeye başladı. Rotayı ilk belirleyen parti ise Ak Parti oldu. İşte Ak Parti’nin belirlediği aday:

Cumhurbaşkanı O İsimden Şaşmadı

Recep Tayyip Erdoğan, seçimler için bildiği isimden şaşmadı. Eskiden olduğu gibi bu yıl da aynı isimle katılacağını şu sözlerle duyurdu.

Binali Yıldırım İstanbul - Erdoğan, İstanbul İçin "Adayımız Belli" Dedi ve Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Binali Yıldırım olacağını şu sözlerle duyurdu:

Loading...

”Adayımız belli, Binali Yıldırım Bey.”

Yapılan bu açıklama sonrasında, Binali Yıldırım’ın yeniden aday olması, Ak Parti’nin tekrar Binali Yıldırım ile yola devam edeceği anlaşıldı.

Şimdi gözler 23 Haziran günü yapılacak yeni seçimlerde. Diğer partilerden de yavaş yavaş açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşacağız. Detaylar birazdan…

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*