Doğumdan beş gün sonra erken doğan bir bebeğin gülümsemesi, yüzlerce ebeveyne umut veriyor.

Loading...

Sadece beş günlükken göz kamaştıran bir gülümseme ile erken bir kızın fotoğrafı, hikayesiyle yüzlerce ebeveyne umut veriyor. Freya Vinje, iki haftadan daha kısa bir süre sonra ve daha sonra tartıldıktan sonra 34. gebelik haftasında doğdu. Yoğun bakımda bir ay kalın, ilerlemeyi başardı. Kızın doğumu için mutluluk günlerdi, ama aynı zamanda her şeyin nasıl gideceği konusunda endişeler vardı. Prematüre bebeklerle, geçen her gün büyük bir başarıdır. Anne daha sonra ağlarında bebeğinizin fotoğraf paylaştı ve cevap olarak onu bebeğiniz prematüre doğduğunda ve hiçbir şey beklendiği gibi geçiyorduk bu zor anda teselli hissediyorum yapılan desteğin mesajları yüzlerce aldı. ABC News Annesine göre, gebelik o preeklampsi belirtileri göstermeye başladı Gebeliğin 28. haftasında, kadar, yüksek basınç ile karakterize bir komplikasyon gebelik sırasında izlenmelidir ve doğumdan sonra kaybolur tamamen normaldi. Kontrol edilmezse erken doğumu tetikleyebilir, fetüste komplikasyonlara ve hatta ölüme neden olabilir. Birkaç hafta sonra, doktor ziyareti girdikleri daha sonra bebeğin kalp hızı aşağı olduğunu fark ve anne ilk kez bebeğini görebiliyordu kadar beş saat sürdü, 27 Kasım 2014 tarihinde acil sezaryen yerine getirmeye karar ve neredeyse bir aydır yoğun bakımda.

Birkaç hafta sonra, doktor ziyareti girdikleri daha sonra bebeğin kalp hızı aşağı olduğunu fark ve anne ilk kez bebeğini görebiliyordu kadar beş saat sürdü, 27 Kasım 2014 tarihinde acil sezaryen yerine getirmeye karar ve neredeyse bir aydır yoğun bakımda.

Doğduktan beş gün sonra, küçük olan annesi annesine kulaktan kulağa bir gülümseme çekti ve kocasına ulaşabildi. Kızın ebeveynlerini hareket ettiren ve benzer hikayelerden geçen diğer birçok ebeveyne ilham veren bir jest.

Annesi, doğuşunun tam hikayesini, ‘Doğmamış Bir Doğum’ bloğunda paylaştı.

Freya yakında iki yaşında olacak, ablası oldu ve doğduğu zamanki kadar neşeli.

Loading...

Bebeklerde gülümseme
Freya’nın gülümsemesiyle ilgili olarak, doğumda veya doğumdan birkaç gün sonra gülümseyen bebekler hakkında konuşmak için iyi bir fırsat.

Gerçek şu ki, gerçekten bir gülümseme değil. Yeni doğanın bir yansımasına tepki veren melek gülüşü olarak bilinen şey budur. Bebekler fotoğraf için poz veriyor gibi görünüyor, ama o mutlu ve rahat hissettiğinde bebeğin yaptığı spontane ve refleks dudak hareketi.

Sosyal gülümseme, ilk “gerçek” gülümsemesi, babanın ya da annenin uyaranına tepki olarak, dördüncü ve altıncı hafta arasında, yaşamın ilk ayından ortaya çıkar.

Kaynak: bebesymas.com

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*