Cinayet ayrıntılarda gizli! Sadece zeki insanlar doğru cevabı biliyor.

Loading...

Sosyal medya kullanıcıları Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanlarının yaratıcı düşünme ve mantık becerilerini ölçen testlere merak saldı!

SORULAR (CEVAPLAR AŞAĞIDA)

SORU-1

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı testler sosyal medyada olay oldu! İşte FBI'ın soru ve cevapları

4 kişi arasından katil kim?

Pazar günü öğleden sonra zengin bir adam evinde öldürülür. Cinayet anında evde sadece 4 kişi vardır. Polis şüphelilere o sırada ne yaptıklarını sorduğunda;

Loading...
  • – Hizmetçi, masayı topladığını
  • – Eşi, kitap okuduğunu
  • – Aşçı, kahvaltı hazırladığını
  • – Bahçıvan, çiçekleri suladığını söyler. Bu ifadelerin ardından polis katili tespit eder ve tutuklar.

Katil kimdir ve polis bu olayı nasıl çözmüştür?

SORU- 2

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı testler sosyal medyada olay oldu! İşte FBI'ın soru ve cevapları

İkisi de aynı elmayı yedi! Katil nasıl ölmedi?

Seri katil kurbanını evine davet eder ve birlikte akşam yemeği yerler. Yemeğin ardından katil kurbanına bir elma uzatır. Kurban önce elmayı yemek istemez. Ardından katil elmayı ikiye bölerek yarısını kurbanına ikram eder yarısını kendi yer. Böyelikle onun güvenini kazanır. Kurbanı elmadan ilk ısırığı alır almaz ölür.

Eğer ikisi de aynı elmadan yediyse katil nasıl hayatta kaldı?

SORU – 3

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı testler sosyal medyada olay oldu! İşte FBI'ın soru ve cevapları

Katilin kim olduğunu polis nasıl öğrendi?

Ünlü bir kimyager labarotatuvarında ölü bulunur. Polis 5 şüphelinin cinayetle ilgisi olabileceğini düşünmektedir: Felice, Joshua, Nicolas, Nathan ve Peter. Polis ayrıca cesedin yanında ölmeden önce kimyager tarafından yazılmış gizemli bir not bulmuştur. Notta; “26-3-58/28-27-57-16” yazmaktadır. Bu notu okuyan polis katillerin kim olduğunu hemen tespit eder. Katillerin kim olduğu sonucuna polis nasıl ulaşmıştır?

SORU – 4

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı testler sosyal medyada olay oldu! İşte FBI'ın soru ve cevapları

Hırsız kim?

Adam işe gitmeden önce masanın üstüne 100 dolar bırakmıştır. İşten eve döndüğünde paranın koyduğu yerde olmadığını görür. Gün boyu evde olan 3 kişiye sorduğunda;

– Aşçı, parayı güvenli olsun diye kitabın altına koyduğunu söyler, adam kontrol eder para orada yoktur.

– Hizmetçi, parayı güvenli olsun diye kitabın 10 ve 11. sayfaları arasına koyduğunu söyler, adam kontrol eder para 10 ve 11. sayfaların arasında da yoktur.

– Elektrikçi, parayı 10. ve 11. sayfaların arasından alıp güvenli olsun diye 11. ve 12. sayfalar arasına koyduğunu söyler.

– Adam evdekilerin bu sözlerinin ardından parayı kimin çaldığını hemen tespit eder. Cevaplara göre hırsız kimdir?

SORU – 5

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı testler sosyal medyada olay oldu! İşte FBI'ın soru ve cevapları

Polis yalanı nasıl ortaya çıkardı?

Bir adam çalışma odasında ölü bulunur. Onu bulan arkadaşına olay sorulduğunda, “Arkadaşını görmeye evine giderken odanın ışıklarını açık gördüğü için dışarıdan cama doğru yaklaşıp bakmak istediğini, camdaki buğuyu sildiğinde içeride arkadaşını yerde yatar halde gördüğünü ve hemen kapıyı kırarak eve girdiğini” ifadesini verir. Polis ölü adamın arkadaşının yalan söylediğini hemen tespit eder.Peki polis yalanı nasıl ortaya çıkarmıştır?

CEVAPLAR

  • CEVAP 1 – Katil aşçı. Çünkü öğleden sonra kahvaltı hazırladığını söyleyerek yalan ifade vermiş ve kendini ifşa etmiştir.
  • CEVAP 2 – Katil bıçağın sadece bir yüzüne zehir sürmüştür. Böylelikle hayatta kalmıştır.
  • CEVAP 3 – Kimyager ölmeden önce katillerinin isimlerini periyodik tablodaki elementlerin atom numaralarına göre kodlamıştır: (26-Fe, 3-Li, 58-Ce) Felice (28-Ni, 27-Co, 57-La, 16-S) Nicolas
  • CEVAP 4 – Hırsız elektrikçidir. Çünkü adam kitabın 10. ve 11. sayfalarını kontrol etmiştir. Elektrikçinin söylediği 11. ve 12. sayfalar ise aynı yaprağın iki farklı yönü olduğu için arasına para saklamak imkansızdır.
  • CEVAP 5 – Camlar ısı değişiminden dolayı içeriden buğulanır. Arkadaşının evin dışından camdaki buğuyu silmesi imkansızdır.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*