Büyük Market Zincirlerinden Açıklama

Loading...

Ülkemizin en büyük market zincirlerinden gelen açıklama herkesi şaşırttı. Zam konusu ülkemizde dönmeye başlamıştı hatta et fiyatları zamlanarak bunu göstermiş oldular. Meyve ve sebze fiyatlarındaki artış sonucunda yeni uygulamaya gidilmişti. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte meyve ve sebze fiyatlarında azalma olması bekleniyor ancak bu kalıcı olmayabilir.

supermarketlere sorusturma - A101, Bim ve Migros'tan Gelen Açıklama

Et fiyatları zamlandıktan sonra bu artış diğer sektörlere de uğradı. Kurban alım satımı, yem ve süt gibi ürünlerde de fiyatlar artacak. A101, BİM ve Migros konu ile alakalı olarak açıklama yaptı. Açıklamanın detayları uzun süre yankı bulacak gibi duruyor.

Marketlerdeki Etlere Zam Geldi

beyaz ete zam - A101, Bim ve Migros'tan Gelen Açıklama

Et fiyatları değiştikten sonra marketler de zam yaptı. Marketlerde satılan beyaz ve kırmızı ete zam yapıldı. Ramazan ayından dolayı kimi kesim bu olayı fırsatçılık olarak değerlendirdi. Konu ile ilgili olarak Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Bakanı Ahmet Atalık açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda fiyatların ucuzlaması gerekirken özellikle arttırıldığını düşündüğünü dile getirdi. Ramazan Ayı 3 markette birden zam yapılması insanların canını sıkmış gibi duruyor.

Ucuz Et İçin Yemler Ucuzlamalı

kirmizi ete zam - A101, Bim ve Migros'tan Gelen Açıklama

Loading...

Ahmet Atalık, et fiyatları konusunda açıklamalarını sürdürürken fiyatların düşmesi için yapılması gerekenleri de söyledi. Et fiyatlarının düşürülmesi için öncelikle yem fiyatlarının ucuzlaması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle kırmızı et fiyatı, insanlarımızın en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi. Daha öncesinde yurt dışından hayvan getirilerek bu artışın önüne geçmişlerdi. Şu anda neler yapılacak önümüzdeki günlerde netlik kazanacak

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*