Bu Burçlara Büyük ŞOK! Ünlü Astrolog Açıkladı: MART Ayında Burçları Neler Bekliyor? İŞTE Burçları Mart Ayında Bekleyenler!

Loading...

KOÇ

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

İlk etkili enerji 1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay. Bu dönem, genel olarak dış dünyanın zorlayıcı şartlarından ziyade kişinin kendi içindeki dinginlik arzusunu işaret eder. Güzellikler dilenmesini, çocuklarla ilgili güzel niyetlerle dileklerde bulunulmasını tavsiye ederim. Bu tarihin bir başka önemli yanı, ikili ilişkilerde 20 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan Mars geri hareketidir. İlişkide yaşanan problemler, partnerin baskısı, evlilik düşüncesi gibi durumlar gözden geçirilmelidir. İlişkiye gerçekçi açıdan bakmakta yarar görüyorum.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor. İkili ilişkilerde bekleme durumunda olsak da, sosyal ilişkiler anlamında güzel bir enerjidir. Hedefler gözden geçirilmelidir.

16 Mart tarihinde Başak burcunda dolunay oluşacak. Çalışma hayatıyla ilgili konular üzerinde durulacaktır. Mükemmele ulaşmak, işleri düzene koymak, tertipli bir çalışmak zorunda kalışımız işle ilgili olan memnuniyete bağlıdır.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. İş hayatıyla ilgili konular, yakın çevre veya eğitim hayatıyla ilgili konular üzerinde akıllıca düşünmek gerekir. Dikkat gerektiren ve hesaba dayalı bir meslek yapıyorsak bu dönemde zihni toparlamaya ihtiyaç vardır.

Loading...

20 Mart tarihinde, Güneş Koç burcu seyri aktif bir zaman dilimi olmaktadır. Bu bir aylık dönem içerisinde arzuları ve isteklerinizi gerçekleştirme yönünde daha istekli olacaksınız.

22 Mart tarihinde 18 ay sürecek olan kuzey güney düğüm geçişleri meydana gelecektir. Kaderin rotası ve olgunlaşma yolu anlamına gelir. Özellikle karşı evinizde oluştuğu için ikili ilişkiler alanında gerçekleşecektir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Bu hafta Mars-Terazi burcunda gerileyecek. İkili ilişkilerde yasal konularda, boşanma, evlilik veya yasal sözleşmeler anlamında zorlayıcı, engelleyici ve erteleyici tarzda durumlar yaşanabilir. İlişkiyi sürdürmekte veya bitirmekte kararsızlık, uzlaşmak veya bitirmek gibi konularda isteksizlik görülebilir. Bir ilişkinin başlatılması veya adının konması zordur. Partneriniz veya karşı cins bazen size yönelir, sonra geri çekilir. İlişkideki dengelerin yerli yerine oturması için sabır gerekir. Hafta içindeki diğer görünümlere baktığımızda ailevi ilişkilerde ve bazı özel meselelerde bağımlılıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Özveride bulunuyorsanız, size karşı da aynı şekilde davranılsın istersiniz. Yeniay Balık burcunda oluşuyor. Aşkta romantizm, içsel duygular, platonik aşklar, derinliklerimizde tüm ılımlı duygular tavan yapıyor. Hafta sonuna doğru ilişkilerde dikkatli oluyoruz. Mars geri harekette ve oluşacak görünüm aranızda sorunlara yol açabilir.

3-9 Mart haftası: Hafta başındaki görünüm özellikle ruhunuzu güçlendirici çalışmalar anlamında gayet olumludur. Sözgelimi meditasyon, zikir, çeşitli ritüeller hem fiziksel hem de duygusal sağlığınızı güçlendiricidir. Yoğun iş veya hayatın bizzat üzerinizde yarattığı baskıları gidericidir. Haftanın ikinci etkili enerjisi Venüs-Kova burcu seyri. Bu geçişte sosyal ilişkileriniz bir hayli güçlenecek. İlerisi adına sizi güçlü kılacak ortaklara, desteklere, dostluklara ihtiyacınız var.

10-16 Mart haftası: Hafta boyunca etkili olacak enerjilere göre, özellikle gereksiz detaylarla uğraşmamak, bütüne bakmakta yarar var. İlişkilerde bir yandan özgür düşünmeye çalışacağız diğer taraftan çıkarımız gereği iyi geçinmenin yollarını arayacağız. Bu bizi biraz zorlayabilir. Arkadaşlıklara, ilişkilerde dengesiz durumlara, aynı hedefe yol almadığımız kişilere karşı dikkatli olalım. Birileri yüzünden kendimizi zor duruma sokmayalım.

17-23 Mart haftası: Merkür-Balık burcunda seyrine başlıyor ve sizler dikkat dağınıklığına karşı şimdiden dikkatli olmalısınız. Özellikle ticari konularda ve iş hayatınızı ilgilendiren diğer mevzularda konuştuğunuz kişilere ve söylenenlere gerçekçi bir şekilde bakmalı, incelemelisiniz. Mesleğiniz fiziksel ve ruhsal danışmanlık, mistik, sezgi, şifaya dayalı ise, bu dönemde başarılı çalışmalarda bulunabilir, kendinizi geliştirirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde yeni arkadaşlıklar kurulabilir ve ilişkiler yaşanabilir. Güneş burcunuzda ilerleyeceği için, kişisel anlamda cesaretiniz yükseliyor. İlişkilerde kuzey düğüm Terazi geçişinin başlamasıyla partnerinizin veya birlikte olacağınız kişilerin sizinle ortaklaşa hareket etmeleri gerekecek. Aynı şekilde sizin de bencil değil, uyumlu olmanız gerekecek.

24-30 Mart haftası: Ailevi konular üzerinde kendi kendimize bir düşüneceğiz. Bağlılıklarımızı, ailemizin hayatımızdaki önemini, aramızdaki iletişim durumunu. Birbirimizden düşüncelerimiz farklı mı? Bu aramızda bir sorun oluşturuyor mu diyerek gözden geçirmede bulunacağız. Sosyal ilişkilerimizde başarılıyız ancak ikili ilişkilerde aradığımız denge ve uyumu yakalamakta şu sıralar zorlanabiliriz. Bir insanla cinsel, maddi ve manevi anlamda uyumdan yanayız. Fakat tam olarak kendimizi tatmin eden, evet buydu beklediğim diyebilecek insan sayısı az. Yaşamımız kolay geçmedi. Bu nedenle kolayca güvenemiyoruz. Yeniay burcumuz üzerinde oluşacak. Bu taze enerji, dış dünya ile temasımız ve ilişkilerimiz anlamında önem taşıyacak. İlişkimizi veya ilişki hedeflerimizi tekrar ele almakta yarar var.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: İş konularında dikkatli olmamızı gerektiren görünüm, 2 Mart Pazar gününe rastlasa da etkisi birkaç gün sürebilir. Patronumuz veya iş yaptığımız insanlarla, ortaklaşa çalıştığımız kişiler aramızda problemler oluşabilir. Sorumluluklarımız ve bir yandan da insanları idare etmek zorunda kalışımız bizi bir hayli zorlayabilir.

3-9 Mart haftası: Hafta başında iş konularında sorumluluklar artabilir. Oysaki pek çalışmaya gönlünüz yok gibidir. Kısa molalar vermeyi unutmayınız.

10-16 Mart haftası: Riskli işlere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Her türlü teklif veya bağlantıları çok iyi inceleyelim. Özellikle yazılı sözleşmelerde her maddeyi iyi inceleyelim. Hafta sonunda oluşacak Dolunay, çalışma evimizde meydana gelecek. Bizim de çok titiz bir şekilde işlerimizi kontrol etmemizde yarar var. Birileri bizi zora sokabilir, fazla yoğunluk yorabilir, gereksiz detaylar zaman alabilir.

17-23 Mart haftası: Ticari konularda, iş bağlantılarında, görüşmelerde ve anlaşmalarda mutlaka enine boyuna düşünmenizi gerektiren durumlara dikkat ediniz. Güneş bu hafta burcunuzda seyrine başlayacak. Bu size cesaret, özgüven ve kendinizi ifade yönünde hız kazandırıcıdır. Ortaklıklarda her iki tarafın da adil, uyumlu ve paylaşımcı olması gerekiyor. Bu hafta hem yeniliklerde ve girişimlerde bulunabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: İş konularında yaratıcı fikirlerimiz var. Herkesten farklı düşündüğümüz tasarımlarımız, çalışmalarımızı disiplinli bir şekilde çalışarak ortaya koyabiliriz. Burcumuz üzerinde oluşacak Yeniay, bize taze enerjiler sunuyor. Ancak Mars geri hareketi nedeniyle ortaya koymak istediğimiz yenilikleri tekrar bir gözden geçirmemizde yarar var.

PARA

1-2 Mart arası: İşimizden elde ettiğimiz kazanç veya şu sıralarda mali durumumuz nedeniyle başkalarıyla iyi geçinmek zorunda oluşumuz bizi zorlayabilir. Özellikle başkalarının üzerimizdeki baskısı bizi bunaltabilir.

3-9 Mart haftası: Parasal konularda ilişkilerin önemi büyük. Ancak bunların olumlu yönde destekleyici olmasını arzuluyorsunuz. Çıkarlarını düşünen kişilere karşı dikkatli olunuz.

10-16 Mart haftası: Haftanın ilk iki günü boyunca ortaklaşa parasal bölüşümler konusunda veya kredi, borçlanma anlamında lütfen çok dikkatli olunuz. Size sunulan veya sunulmuş her şeyi inceden inceye tetkik etmeden imzalamayınız. Mars geri hareket dönemindeyiz. İş ortaklıklarında bilinçli düşünmeliyiz. Aklı başında hareket etmek gerekiyor. Riskli alışverişlere karşı tedbirli olmakta yarar var.

17-23 Mart haftası: Ticari konularda mali anlamda dikkatli olmak lazım. İş ortaklıklarında parasal konuların adil biçimde ayarlanması gerekiyor. Bilmediğiniz kişilerle para alışverişine girişmeyiniz. Hesabınızı mutlaka iyi yapınız.

24-30 Mart haftası: Mali konular üzerinde bazı zorluklar yaşayabiliriz veya yaşıyoruz. İşte bu nedenle geri ödemeler, kredi kartları, faizli borçlar, başkalarıyla olan parasal ilişkilerimiz bizi baskı altına alabilir. İhtiyaçlarımızı tam olarak karşılamakta zorlanıyoruz. Buna bir çare bulmamız gerektiğini düşüneceğiz. Bu da bizi çoğu zaman sıkıyor.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-12-13-22-23-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-30-31
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, ileriye dönük hedefleri gözden geçirme anlamında kıymetlidir. İyi bir sosyal çevre, güzel ilişkiler, empatide bulunma, iş alanıyla ilgili konularda yaratıcı tarzda kendinizi ifade edebilme üzerinde durulacaktır. Gerçekçi olmayı ihmal etmeden, huzur ve sakinlik içerisinde önümüzdeki yola kendimizi endeksleyeceğiz.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda seyrine başlar. Bu da çalışma hayatıyla ilgili konularda önemlidir. Burada yenilikçi düşünmekte yarar vardır. İkili ilişkilerde genel olarak sorumluluk sahibi biçimde devam edilmesi önem taşıyor.

16 Mart tarihinde aşk hayatıyla ilgili konularda etkili olacak Başak burcunda dolunay meydana gelir. Başak burcu sıkı ve verimli çalışmanın, başkaların görüşlerine saygı göstermenin, hizmetin işaretçisidir. Burcunuzla uyum taşıdığı için sıkı çalışmanın belirteci olur. Bu dönemde sağlıkla ilgili konular da öne çıkar.

18 Mart tarihinde Merkür burçla uyumlu bir görünüm yapan Balık burcunda seyrine başlar. Bu seyir boyunca, sosyal çevre, yaratıcı yetenekler, ifade etme gücü önem taşır. Dağılmadan, ılımlı, empatide bulunarak çevredeki insanlarla iletişimde bulunmaya çalışacağız.

20 Mart tarihinde Güneş Koç burcunda seyrine başlar. Sizin burcunuza etkisi enerji düşüklüğüne neden olabilir. İfade etmek isterken önümüze farklı şekilde engeller çıkabilir. Bize gerginlik şeklinde gölgeli yansımaları vardır.

22 Mart tarihinde tüm burçlar için kadersel rotanın ve gelişimin işaretçisi olan kuzey güney düğüm geçişleri oluşur. 1,5 yıllık bir süreçtir, bu süreç içerisinde gelişimin ve kazancın yolu çalışma hayatında ilişkilere, verim sağlayan ortaklıklara yönelmektir. Zaman bize sabırlı olmamız gerektiğini söyleyebilir, burnumuzun dikine gitmememiz gerekir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Sosyal ilişkilerde fedakarlıklar ve özverili davranışlar sergilersiniz. Arkadaşlarınıza destek olmaya çalışacaksınız. İlişkilerinizi şefkat ve güvenilirlik olguları etrafında değerlendirecek ve yakın çevrenizle uyum içinde olmak isteyeceksiniz. Yeniay, bu hafta Balık burcunda oluşacak. Sosyal çevremizde birebir tanıdığımız insanlarla veya tanışacağımız kişilerle empatide bulunabileceğiz. Duygularımız bir hayli ılımlı, insanları sevgiyle kucaklamamız mümkün. Hayatı olumsuz yönleriyle ele almak yerine, her şeyin mutlaka bir çözüm yolu vardır diyerek kucaklayacağız. Hafta sonunda ilişkilerimizde aradığımız ciddiyeti bulmakta, görmekte zorlanabiliriz. Biz dürüstlük ararız, ancak karşı taraf sanki ikili oynuyor gibidir.

3-9 Mart haftası: Sosyal ilişkilerde paylaşımların, şifa verici çalışmaların, dostlukların, ılımlı duyguların sizi güçlendirdiği hafta başındaki enerji size bir hayli iyi gelecektir. Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor. Bu durum ilişkinizle ilgili konularda birbirinize baskı uygulamanıza yol açabilir. Arkadaşça ve birlik bütünlük içinde hareket etmekte yarar var.

10-16 Mart haftası: Hafta başında ilişkilerde belli bir zorlanma oluşabilir. Partnerinizin inatçı yaklaşımları, iletişimde kendini haklı gören sözleri, alakasız meseleler yüzünden sizi rahatsız edişi bir hayli sıkıntı yaratabilir. Düşüncesiz ve davranışlarındaki inatlaşma canınızı sıkabilir. Haftanın ikinci günü olumludur. Eğer karşı taraf da gerekli esnekliği gösterirse, problemler çözümlenebilir. Hafta sonunda Başak burcunda oluşacak Dolunay, aşk evinizde etkili olup titizlikle ilişkinizi gözden geçirmenizi sağlıyor. Duygularınız hayli seçici ve mükemmeli arzulamaktasınız.

17-23 Mart haftası: Merkür Balık burcunda seyrine başlayacak. Sizden farklı görüşte olan kişilerle empatide bulunarak gayet iyi anlaşabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Sosyal ilişkilerimiz gayet ılımlı ve hoş paylaşımlara dayalı bir şekilde ilerliyor. Hem dostlarımızı sevgiyle kucaklayacağım hem de onları koruyacağız, kollayacağız. Bize ihtiyaçları olduğunda yanlarında olacağız. Ancak ikili ilişkilerde aradığımızı bulmakta, mutlu olmakta zorlanıyoruz. Belki de bu yüzden tüm enerjimizi sosyal hayata yönlendirmiş durumdayız. Bu haftanın sonlarına doğru ilişkimizde bir hayli baskı altındayız. Yeniay Koç burcunda oluşacak ve biz de iç dünyamızda gerilimden uzak durmanın çarelerini arayacağız.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Mars çalışma ve sağlık evinizde geri hareketine başlıyor. Mayıs ayına kadar sürecek bu dönemde, hem günlük hayatınızı, hem de çalışma şartlarınızı, hedefleriniz her ne ise ona göre gözden geçirmekte yarar var. Sağlık kontrollerinizi mutlaka yaptırınız. Diyetinize özen gösteriniz. Bazen detaylar arasında bütünü görmekte zorlanabilir bazen de birileriyle iyi geçinmek için kendinizden ödün verebilirsiniz. Ancak şu bir gerçek ki, çatışmak, uzlaşıdan uzak durmak kadar, kendinizden ve amacınızdan uzak durmak da, o denli yanlıştır. Bu hafta oluşan Yeniay, sadece sosyal ilişkilerde değil, ideallerimiz doğrultusunda inançla hareket etmemizde yardımcımız olacak. Bilinçli bir şekilde ilişkilerimizi, amacımızı gözden geçirmeyi de ihmal etmeyelim.

3-9 Mart haftası: Hedefinize varmak, yeni bilgiler öğrenmek, güçlü olmak arzunuz bir hayli yoğun. Enerjiniz yüksek şekilde haftaya adım atıyorsunuz. Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. Yeni iş ilişkileri, farklı tarzda çalışmalar, işinize yenilikler getirmek çok önemli. İş ortaklıklarında bazı istenmeyen durumlar oluşabilir. İnatçı davranan ortağınız nedeniyle sıkılabilirsiniz.

10-16 Mart haftası: İş konularında çok önemli bir haftaya adım atıyoruz. İki etkili görünüm, hem kariyer hem çalışma hem de ortaklıklar anlamında çok dikkatlice incelemede bulunmak gerektiğini gösteriyor. Mars geri hareketini sürdürdüğü için, değişimlerde bulunmak, yenilikleri uygulamak pek kolay değil. Bir de işlerimize ağırlık vereyim derken, sağlığımızı ihmal etmememiz lazım.

17-23 Mart haftası: Mistik konularda bilgilenebilir, ruhsal anlamda başkalarına destek olabilirsiniz. Kariyer hayatınızı ciddi anlamda ilgilendiren konularda ise, yenilikçi düşünmekte yarar var. Başkalarından farklı yönde bir yeteneğiniz varsa cesur davranın ve insanların bunu görmesini sağlayın. İş ilişkilerinizi önemseyin. Bu hafta itibariyle gelişim yolunuz çalışma hayatı ve sağlığınız olacak. Bu konular işbirliğinde bulunmayı, kendinizi mutlaka bir alanda geliştirmeyi unutmayın.

24-30 Mart haftası: İdeallerimiz doğrultusunda hareket etmeli ve sosyal ilişkileri güçlü tutarak ilerlemenin önemi büyük. Sanatsal anlamda yeteneklerimizi, başka becerilerimizi istediğimiz şekilde göstermekte zorlanıyoruz. Daha sağlam ve güçlü bir şekilde kendimizi göstermemiz gerekiyor. Yaptığımız işlerin dış dünyada görülmesi, başarılı bulunması gerekiyor. İşte bunu tam olarak elde etmek için mücadele vermek zorundayız. İş ortaklıklarında sorunlarımız bizi zorlamakta.

PARA

1-2 Mart arası: En azından bizi biraz rahatlatacak ufak miktarda paralar elimize geçebilir. Çevremizdeki kişilere destek olabiliriz. Ailemize yardımcı olmak isteyebiliriz. Aynı şekilde arkadaşlarımızın sıkıntılarını gidermeyi düşünebiliriz. Fakat sınırımızı da bilmemizde yarar var.

17-23 Mart haftası: Merkür Balık burcunda seyrine başlıyor ve kazanç evinizin yöneticisi olduğu için, size sosyal çalışmalar, sanatsal konular, medya arkası faaliyetler, mistik çalışmalardan gelir getirebilir, bağlantılar olumlu yönde gelişebilir. Tabii ki yine dikkatli olmayı da bileceğiz. Ne de olsa Merkür-Balık burcunda fazla iyi niyetin zararlı olabileceğini işaret eder.

24-30 Mart haftası: Daha önce girişimde bulunduğumuz veya yaptığımız işlerden para kazanabiliriz. Bu hafta maddi konularda girişim gücümüz yüksek.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 15-6-10-11-15-16-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-21-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6-7
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

**İKİZLER

**MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay bu ayın ilk etkili görünümüdür. Özellikle kariyer hayatıyla ilgili konular üzerinde son derece olumlu bir dönemdir. Yaratıcı yetenekleri güçlendirici bir dönemdir. Bazılarımız fazla uçuk hayaller kurabilir, hepsinin dengeli ve ayarlı olmasında önem vardır. Aynı gün, Mars Terazi burcunda seyrine başlar, bu da aşk hayatındaki hareketlerin işaretçisidir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda seyrine başlar. İlişkilerdeki iletişimi ve paylaşımı işaret eder. Yeni ve farklı kişilerle tanışma arzumuz yükselir.

16 Mart tarihinde ailevi ilişkilerde fikirsel anlaşmazlıkların işaretçisi olan Başak burcunda dolunay meydana gelir. Bu dolunayda üzeri örtülen ev içi huzursuzluklar ortaya çıkabilir. Huzursuzluktan özellikle uzak durmak, çatışmalara girmemek gerekir.

20 Mart tarihinde, iş arayışı ve ev arayışı varsa, Güneş Koç burcu seyri bu anlamda etkili bir görünümdür. İdealleri yönlendirmeyi sağlayıcı, sosyal ilişkilerde liderlik gücünü ortaya koymada gayet etkili bir enerjidir. Ancak aşk hayatıyla ilgili konularda dikkati elden bırakmamak gerekir.

22 Mart tarihinde tüm burçlar için olduğu gibi gelişim ve dikkat edilmesi gereken noktalara işaret eden düğüm geçişleri vardır. Ödül kısmının aşkla ilgili konularda geleceğini müjdeler. Önümüzdeki 18 aylık süre içerisinde İkizler aşkla karşılaşabilirler.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars geri hareketine başlıyor. Bu durum aşk hayatınız, çocuklar, zevkleriniz, hayatın güzelliklerini yaşama hevesinizi daha fazla yükseltecektir. Ancak bu yükseliş, tümüyle rehavete ve yanlış hedeflere sizi sürüklemesin. Buna dikkat ediniz. Hafta sonunda etkili bir enerjimiz var. Elimizden geldiğince aşkta adil olmaya ve en azından ilişkide uyumu yakalamaya çalışıyoruz. Ancak partnerimizin duygusal baskıları karşısında bir hayli sıkılabiliriz.

3-9 Mart haftası: Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor ve bu geçiş sosyal ilişkileri canlandırıcı, yeni insanlarla tanışmanızı sağlayıcıdır. Farklılık arayışı bir hayli yükselecek. Özgürce ilişkiler yaşamak, hayata aktif bir şekilde yaklaşmak sizin için önemli hale geliyor.

10-16 Mart haftası: Haftaya genel olarak baktığımızda iletişimin gereksiz meseleler yüzünden sekteye uğraması mümkün. Hala bazı konularda karar vermiş değiliz. Arzumuz özgürce paylaşımda bulunmak, canlanmak, arkadaşlık etmek ve farklı bir ilişki yaşamak. Ancak tam anlamıyla karşımızdaki kişinin niyetini anlamakta zorlanacağız. Bir yerde takılmış gibiyiz sanki. Sürdürüyoruz fakat dengesizlikler canımızı sıkmakta.

17-23 Mart haftası: Hafta içinde yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Sürpriz karşılaşmalar söz konusu. Bir yolculuk, bir davet, bir arkadaşınız vasıtasıyla yakınlaşmalar gündemde yer alıyor. Hoş ve sizi bir hayli heyecanlandırıcı olduğunu söyleyebilirim. Bu hafta karmik gelişim yolumuzu işaret eden Kuzey düğüm Terazi burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, aşkta şansımız yükseliyor. Uyum, paylaşım, uzlaşı, ortaklaşa hareket edeceğiniz kişilere çekilebilirsiniz. Arkadaşlıklardan ziyade özel ilişkilere daha fazla önem verebilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Haftanın ortalarında Venüs ve Mars burcunuzla uyumlu görünüm yapacak. Bu ilişkinizde paylaşımın işaretçisidir. Denge ve uyumluluk ilişkinizde sağlanabilir. İkizler burç mensupları bu hafta yeni birisiyle karşılaşabilirler. Arkadaşça paylaşım ve birbirinizi tanıma yönünde enerjiniz olumludur. Yeniay Koç burcunda sosyal ilişkilerinizi güçlendiricidir.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: iş ilişkilerinde özverinin bir sınırı olması gerektiğini düşünürsünüz. Sorumluluklarınızın farkında olarak çalışıyor ve maddi anlamda kendinizi güvende hissediyorsanız tabii ki keyfiniz yerindedir. Tam tersi bir durum söz konusuyla iyi niyetin bazen bir işe yaramadığını düşünebilirsiniz. İş konularında etkili olacak Balık burcundaki Yeniay, hedef anlamında bilinçli gözden geçirmelerin bir hayli önemli olduğunu vurgulayacak.

3-9 Mart haftası: Fikirlerinizi paylaşacağınız, bir grup içinde yeni trendleri takip edeceğiniz enerjiler, size farklı ufuklar açabilir. Kurulan dostluklar iş anlamında da etkili olabilir. Hafta sonuna doğru, mevcut işinizi ve asıl yapmak istediklerinizi gözden geçiriniz. Ancak durum gösteriyor ki, işiniz görülsün istiyorsanız çok akıllıca yol almak lazım.

10-16 Mart haftası: Hatanın ikinci günü, işimizi pratik ve organize bir şekilde yapmak durumundayız. Yoğunluk yüksek. Ancak bunlar bizim pek de hoşumuza gitmiyor. Kendimizi kısıtlanmış gibi hissedebiliriz. Bir de iş ilişkilerindeki tatsızlık canımızı sıkabilir. Hafta sonunda oluşan Dolunay, iş anlamında bizi tatmin etmeyen durumları öne çıkartıcı gözükmekte.

17-23 Mart haftası: İş konularında mutlaka iyi düşünmek, sorumlulukları es geçmemek, işinizde başarıyı hedeflemek gerekiyor. Dikkatsiz, özensiz, aşırı hassas şekilde durumları ele almamak gerekiyor. Mesleği soyut alanlarda olan kişiler için başarılı girişimler söz konusu. İşinizde geleceğinizi mutlaka gözetmelisiniz. Güneş koç burcunda seyrine başlayacak. Bu, sizi sosyal hayatta bir hayli etkili kılacaktır. Amacınıza uygun şekilde girişimlerde bulunabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Kendinizi göstermek ve garantide hissetmek için girişimlere ağırlık vermekte yarar var. Ancak beklentiler konusunda sabırlı olmak gerekiyor. Bu hafta Yeniay Koç burcunda oluşacak. Bu sizler açısından kendinizi sosyal anlamda ve hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde kuvvetlendiricidir. İş anlamında orijinal becerilerinizi ortaya koyabilmek için mücadele etmelisiniz.

**PARA

1-2 Mart arası: Parasal konularda belirsizlikler yaşanabilir. Biz hayatın güzelliklerinin keyfini sürmek isterken, bu belirsizlikler canımızı sıkabilir.

3-9 Mart haftası: Parasal anlamda kazançlı ortaklıklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Hafta başında hem işiniz hem de ortaklaşa kazançlar, mali konular üzerinde durabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Genel olarak iş hayatınızla ilgili konularda kazanç meselelerine daha fazla eğilmek isteyeceksiniz. Özellikle işinizden elde ettiğiniz gelir ve ortaklaşa kazançlarda dikkatli olmalıyız. Bizim düşündüğümüz, istediğimiz, öne sürdüğümüz teklifler başkaları tarafından karşılanmayabilir veya miktar düşük olabilir.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-12-13-17-18-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 15-16-22-23-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay ile tam da dilek tutma zamanıdır. Ilımlı, paylaşımcı, empatide bulunacağınız bir yeni aydır. Aynı gün Mars Terazi burcunda gerileme hareketine başlar. Bu dönemde hedef, ev ve aile ile ilgili konuları irdelemektir. Aile içerisinde bir takım problemler olsa da bunlar tatlılıkla halledilmelidir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda seyrine başlar ve başkalarıyla olan ilişkilere çok dikkat etmek gerekir. Bir anda borçlar altına girilmemelidir. Harcamalara önem verilmelidir, aceleci bir bakış açısı güdülmemelidir.

16 Mart tarihinde Başak burcunda dolunay meydana gelecektir. Bu da iş hayatından yakın çevredeki kişilere kadar olan tüm bağlantılarda, durumu gözden geçirme yönünde önem taşır. Bu tarihte gerçekçi analizlere ihtiyaç duyulur.

18 Mart tarihinde burcunuzla uyumlu görünüm yapacak Merkür Balık burcu seyri, iletişimin yumuşak hale gelmesi hisleri senaryolaştırmak, bir takım projeler anlamında etkilidir. Bu dönemde sezgiler güçlüdür.

20 Mart tarihinde aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Biraz daha kendimizi öne çıkarmak isteriz, otoritelerle olan ilişkilerde aktif yönün göz ardı edilmemesi gerekir. Bu yüzden de çevremizin üzerimizdeki baskınlığı için gerginliğimiz söz konusu olabilir.

22 Mart tarihinde gelişimin işaretçisi olan düğüm geçişleri başlar ve 1,5 yıl sürer. Bu geçişte ödülünüz ev hayatı ve ailenizle ilgili olacaktır. Huzuru ve sakinliği sağlamak için tarafsız bir bakış açısında bulunmamak gerekir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Ailevi konular, yuvanız, birlikte aynı ortamı paylaştığınız kişilerle ilişkiniz ve gelecek hedefleriniz anlamında etkili olacak Mars geri hareket döneminde bir hayli zorlanabilirsiniz. Bir yandan kendi arzularınız, diğer taraftan başkalarına uymak zorunda kalışınız sizi yorabilir. Balık burcunda oluşacak Yeniay, hayata bakış açınızı olumlu yönde parlatan bir ışık gibi. Tabii ki, rehavete de kapılmadan, amacımıza uygun şekilde tespitlerde bulunmayı da ihmal etmeyeceğiz. Gelişimi mutlaka önemseyeceğiz. Hafta sonunda partnerimizin ilişkimizle alakalı mesafeli, baskıcı, yönetken tavırları bizi huzursuz edebilir.

3-9 Mart haftası: Partnerinize önem vermektesiniz. Ancak onun da aynı şekilde ılımlı ve sevgi dolu davranmasını bekleyeceksiniz. Mesafeli duruşu sizi rahatsız ediyor. Buna bir çözüm bulmalı diye düşüneceksiniz. Bu hafta Venüs-Kova burcunda ilerlemeye başlıyor. Sizin için ilişkinizdeki paylaşım, arkadaşlık olgusu çok önemli hale geliyor. Partnerinizin kendine dönük halleri rahatsız edici olabilir. İlişkiye biraz heyecan katabilirseniz, bu dönemi hoş geçirebilirsiniz.

10-16 Mart haftası: Bu hafta ilişkiler anlamında iki önemli görünüm var. Sizin düşündüğünüz şekilde bir iletişim, aranızda bir türlü sağlanamadığından gereksiz olsa da, bir çok şeyi kafanıza takabilirsiniz. Fakat diğer enerjiniz, bu sıkıntıları hafifletici gözüküyor. En azından tartışmaların önüne geçiyor. Birbirinize kırıcı davranmak yerine neler sorun çıkarıyor bunlar üzerinde konuşabilirsiniz. Yeni tanışmalarda ise, çiftlerin birbirine ciddi şekilde yöneleceğini söyleyebiliriz. Hafta sonundaki Dolunay, çiftlerin iletişim anlamında biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini işaret ediyor.

17-23 Mart haftası: Merkür-Balık burcunda ilerleyecek. Sizler inancınıza, görüş açınıza, hayatı ele alış biçiminize göre ilişkilerde bulunacaksınız. Ruhsal yönden tatmin olmak arzusu bir hayli etkili. Sanatsal ve ruhsal çalışmalara olan meyliniz, bu alandaki kişilerle bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır. Olumlu konuşan, insana huzur veren kişilerle konuşmak, bir araya gelmek isteyeceksiniz.

24-30 Mart haftası: Değerlerimizi önemsediğimiz gibi başkalarının da görüşlerine saygımız sonsuz. Bu duygular altında haftaya adım atacağız. İnsanlarla bağlantı kurmak, görüşlerini öğrenmek, biz de fikirlerimizi sunmak niyetindeyiz. Hayatı kucaklıyoruz. Hoş ılımlı duygularla sevdiklerimizi kucaklamak isteğiyle doluyuz. Aynı şekilde ilişkimizde de mutlu olmak, sorunlarımız varsa bunları birlikte çözmekten yanayız. Bazı konularda yaklaşım tarzı olarak partnerimizle ayrılıyoruz. Bu bizi çoğu zaman iç dünyamızda, evimizin sınırları içinde rahatsız ediyor.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: İş hayatınızla ilgili konularda hem görüşlerinizi paylaşacağınız hem de sizi destekleyebilecek kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Güvenceye önem verecek, ancak iyi niyetinizin de kullanılmasını istemeyeceksiniz. Davranışlarınız uyumlu, ılımlı olacak. Aynı şekilde insanların da size olumlu hislerle yaklaşmanızı bekleyeceksiniz.

3-9 Mart haftası: Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, bilgi ve tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşmak niyetindesiniz. Özellikle sizin yeteneklerinizi fark eden kişilerle bir araya gelerek paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

10-16 Mart haftası: İş anlamında kendinizi güçlü bir şekilde lanse edebilmenizi sağlayan enerjiler mevcut. Sizin için gerekli olanın farkındasınız. Fakat sizi rahatsız eden konu, insanların sunduğu tekliflerin veya önerdikleri şartların, sizin kafanızın içindeki kriterlere uymayışı. Siz de doğal olarak risk almak istemiyorsunuz. Bu hafta oluşacak Dolunay, iş hayatınız, çevrenizle alakalı meselelerin bir hayli önemli olduğunu gösteriyor. İnce eleyip sık dokuyorsunuz. Sistemsiz ve gayri ciddi bir iş ve ilişkiler sizi bir hayli zorluyor. İşinize odaklanmakta güçlükler yaşanabilir.

17-23 Mart haftası: İş anlamında özellikle hafta içinde dikkatli olalım. Fazla zora gelemeyeceğiz. Çabuk tepki gösterebiliriz. Bizi tatmin etmeyen durumlar, fevri çıkışlara neden olabilir veya üzerinizde baskı yaratabilir. İş anlamında Güneş-Koç burcu geçişi, sizlerin çok dikkatli olmasını gerektiriyor. Ancak ben bu geçişin sizi başarılı kılacak cesaret gücünü arttırıcı olduğunu söylemeliyim. İşini bilen kaptan misali. Biz de akıllı davranırsak, yükseler özgüvenimizle başarılı girişimlerde bulunabiliriz. Kuzey düğüm Terazi burcunda ilerliyor. Böylece iş alanında sert, taviz vermez hallerimiz son eriyor. Geleceğimizi düşünerek işbirliğinde bulunmamız önem taşıyor. Yuvamızda huzur olduğu sürece, işimizde başarıya ulaşabiliriz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta Yeniay-Koç burcunda oluşacak. İş konuları, mesleki kariyerimizle alakalı konularda kendimizi ifade etmek, girişimlerde bulunmak isteyeceğiz. Bir yandan aktif olmamız diğer taraftan da kurallara, sisteme uymamız gerekecek. İş girişimlerinde güven duygumuz çok önemli. Baskıdan hoşlanmıyoruz. Buna göre değerlendirmede bulunacağız. Yenilikler gündeme gelebilir.

PARA

1-2 Mart arası: Sevdiklerimizi mutlu etmek amacıyla harcamalarda bulunabiliriz. Bir yolculuk veya bir davet nedeniyle alışverişe çıkabiliriz.

3-9 Mart haftası: Parasal konularda da etkili olacak Venüs-Kova burcu seyri, mali ilişkileriniz anlamında bir hayli önem taşıyacak. Hem durumunuzu bir gözden geçireceksiniz hem de size destek olanların üzerinizde baskı kurmasından hoşlanmayacaksınız. Parasal konularda başkaları kendi çıkarlarını daha fazla önemseyebilir.

10-16 Mart haftası: Parasal anlamda mutlaka hesabı bilmeliyiz. Mars geri hareketi, evinizle alakalı ihtiyaçların kimi zaman bütçenin dengelerini bozacağını işaret ediyor. Ayrıca kiminle ortak paylaşım içindeyseniz, bu kişilerin de mali konularda dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bu, sizin de zorlanmanız anlamına geliyor. Miras, hisseli bir ev veya mülkle alakalı konularla uğraşabilirsiniz.

17-23 Mart haftası: Maddi konularda hafta arasında dikkatli olalım. Yanlış kişiler nedeniyle zarara uğramamak için, kimlerle bağlantımız varsa bu kişileri izleyelim. Biz de işimizi risk altına alacak kararlardan kaçınalım.

24-30 Mart haftası: Parasal konularda özellikle, birlikte yaşadığımız ailemiz, ortağımız ve eşimizle aramızda görüş farklılığı oluşabilir. Bir taraf fazla özgür ve kendi kurallarını dayatmaya çalışırsa, bizim geleceğimizi, yatırımlarımızı veya yapmak istediklerimizi gerçekleştirmemiz zor. Ev kredi borçlanmaları, ev satışı, bir malın paylaşımı gibi konularda etkili bir haftadayız. Ancak aceleci kararlar vermemeliyiz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-11-15-16-20-21-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-17-18-24-25-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11-12
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ayda, ortak ilişkilerde biraz dikkatli hesaplamalarda bulunmakta yarar vardır. Yeni bir adım atmak istiyorsak mutlaka piyasanın şartlarını ve koşullarını hesaba akıllıca katmakta yarar vardır. Yeni ay bir karar aşamasıdır, ancak bu yeni ayda güven unsurunu çok iyi gözetmek lazımdır. Bu tarihin bir başka önemli yanı 20 Mayıs tarihine kadar sürecek olan Mars geri hareketidir. Bu hareket yakın çevre ilişkilerinde bizzat önem taşır.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda ilerleyecektir. Böylece ikili ilişkiler konusunda aktif bir dönemdir. Sosyal arkadaşlıkların etkinleşmesi ve şu andaki mevcut ilişkide fikirsel paylaşımların gözden geçirilmesi yönünde önem taşır. Bu ilişkilerde anlaşmanın toleranslı bir şekilde ele alınması gerekir.

16 Mart tarihinde finansal konularda etkili bir dolunay meydana gelecektir. Mali konularda yeni bir girişim düşünebiliriz, ancak bu girişimin çok akıllıca ele alınması gerekir. Paramızı akıllıca kullanmamız önemlidir.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. Bu seyir boyunca ödemeler, ortaklıklar ve mali konularda hesabın çok iyi bilinmesi gerekir. Birleşik kazançlar ve kendi gelirimizle ilgili konularda analizin akıllıca yapılmasını gerektiren geçişler olarak dikkat çeker.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Bu geçiş sizler için aktif edicidir, özellikle sosyal ilişkileri canlandırıcıdır. Enerjimiz çok yükselir, uzak akrabalarla ilişkimiz bir hayli aktif hale gelir. Ancak çevre değişimleri konusunda akıllıca davranmak gerekmektedir.

22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğümü gerçekleşir. Bu gelişimin işaretçisi anlamına gelir. Önümüzdeki 18 aylık süre içerisinde ödülümüz iletişimin canlanması ve yakın akraba ilişkilerinin güçlenmesidir. Riskden kaçınmalı, eğitim hayatıyla ilgili konulara ağırlık verilmelidir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz ve ilişkileriniz yönünde etkili olacak Mars geri hareket döneminde, çevre değişimi, hedef belirleme, kardeşlerinizle alakalı konular ve girişim anlamında dikkatlice hareket etmekte yarar var. Birilerine uymak veya birilerinin size uzlaşı içinde yaklaşmasını bekleyeceksiniz. Ancak şartlar gereği karar vermek, kararları uygulamak pek kolay ve doğru olmayabilir.

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. İlişkilerde arkadaşça yaklaşım ve paylaşım bir hayli etkili. Bağlanmak istemeyen bir partnerle karşılaşabiliriz. Aslına bakarsınız size tavsiyem, sevgilinizin en yakın dostu olun kafidir. Cinsellik de bu dönemde hayli etkili. Onu kendinize çekebilecek bir başka tavsiyem, karşınızdaki kişiyi bunaltmayın, sıkmayın ve özgürlüğüne saygı duyun.

10-16 Mart haftası: Bu hafta ilişkilerimizde dikkatli olacağız. Birbirimizin görüşlerine, farklılıklarına saygı duyalım. Mars iletişim evinizde geri hareketini sürdürmekte. Bu nedenle de, bazı konuların, gereksiz detayların, meselelerin bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesinde yarar var.

17-23 Mart haftası: Hafta içinde karşı cins bir hayli ilgimizi çekebilir. Yenilikten yanayız. Bize heyecan veren, arkadaşlık etmekten hoşlanan, gelenekselden ziyade hayatı oluruna bırakan kişileri beğeneceğiz. Hatta kısa süreli olsa da, birine aşık olabiliriz. Güneş-Koç burcu ilerleyişiyle macera hevesimiz yükseliyor. Hiçbir şey düşünmeden, hesap kitap yapmadan ilişki kurmak, kendimizi güçlü hissetmek isteyeceğiz.

24-30 Mart haftası: Birlikte olduğunuz, yaşadığınız, ortaklık kurduğunuz kişilere destek vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu hafta iki önemli görünüm, ilişkilerde zorlayıcı olabilir. Ancak birlik ve beraberlik içinde olan çiftler açısından halledilmeyecek bir problem yoktur. Fakat aralarında bir takım sorunlar olan çiftler dikkatli ve geçmişe dönük bir şekilde durumlarını gözden geçirmeliler. Birbirinizle örtüşmeyen fikir ve geleceğe dönük konularda uzlaşmazlık yaşanabilir.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Her ne kadar Pazar gününe denk gelse de, 2 Mart tarihindeki görünüm iş hayatımızla ilgili konularda bizi bir hayli baskı altına alabilir. Öyle yorgunuzdur ki, tüm gün evde dinlenmek isteriz. Bazı yanlışlar veya aksaklıklar nedeniyle mesaiye kalabiliriz. İnsanları idare etmekten, buna karşılık istediğimiz gibi hareket etmemekten dolayı canımız sıkılır.

3-9 Mart haftası: Çalışma hayatınızla ilgili konularda dikkatsizlik, dağınıklık, fazla çalışmanın neden olduğu yorgunluklar görülebilir. Molalar önemli, bir de lütfen sağlığınıza dikkat ediniz. İş ortaklıklarında hafta sonu baskılar söz konusu olabilir.

10-16 Mart haftası: Çalışma hayatımızla ilgili görüşmelerde özellikle yazılı ve sözlü olarak bize sunulan tekliflere, şartlara, çalışacağımız ortama dikkat edelim. Bu hafta birçok detayla uğraşmak zorunda kalabiliriz.

17-23 Mart haftası: Bu hafta iş hayatımızı ilgilendiren konularda etrafımızda bulunan kişilerle ilişkimiz önemli. Enerjimiz gayet yüksek. Değişik insanlarla tanışabiliriz, görüş alışverişinde bulunabiliriz. Bunlar bizden farklı karakter yapısında olabilirler. Hızlı ve aktif bir şekilde hareket ederken, başkalarına da önem vereceğiz. Hafta sonuna doğru Kuzey düğüm burcumuzla uyumlu görünüm yapan Terazi burcunda etkili olmaya başlıyor. Çevre değişimleri gelişimimiz anlamında önem taşıyacak. Güneş Koç burcu ilerleyişi sayesinde gayet cesur ve girişken olacağız.

24-30 Mart haftası: İş hayatınızdaki paylaşımlar, birlikte çalıştığınız insanlarla olan iletişim yapmak zorunda olduğunuz görevler ve hepsinden önemlisi sağlığınız bu haftanın öne geçen konuları arasında yer alacak. Koç burcunda oluşacak Yeniay, değişime açık, yeniliklerde bulunmaya gönüllü olmanızı sağlayacak. Bir yolculuk, görüşme tekrar gündeme gelebilir. Bu arada yine sağlığınıza özen göstermenizde ve tedavinizi yaptırmanızda yarar var.

PARA

1-2 Mart arası: Parasal tüm bölüşümlerde, başkalarının sizi yanıltmasına izin vermeden, durumları kontrol ediniz. İyi niyetinizin çıkar maksatlı kullanılmaması için, hesabınızı iyi biliniz. Dürüst olmayan fakat çok da iyi kamufle edildiği için, anlamanızın zor olacağı davranışlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Mali konularda aklımız yine başımızda olsun. Balık burcunda oluşacak Yeniay, mali konularda tespitlerde bulunmamızda ve hesaplarımızı kontrol etmemizde önem taşıyor. Kimlerle finansal yönde paylaşımlarımız varsa bunları gözden geçirmemizin faydalı olacağının işaretçisidir.

3-9 Mart haftası: Çalışma hayatınızdan elde ettiğiniz gelir, sizi tatmin etmediği için, hafta başında biraz sıkılabilirsiniz. Bilinçli bir şekilde durumunuzu gözden geçiriniz.

10-16 Mart haftası: Maddi konularda dikkatli olacağız. Kimlerden finansal anlamda destek bekliyorsak veya bağlantı içindeysek mutlaka aklımız başımızda hesaplamamızı yapmalıyız. Başkaları kendine göre bir teklif sunar ancak bu sizin şimdilik kaydıyla çözüm bulmanız demektir. Oysaki yetersizdir ve tatmin edici olmayabilir. Bu hafta Başak burcunda oluşacak Dolunay, işte bu konuları bir hayli vurgulayıcıdır.

17-23 Mart haftası: Haftanın ilk etkili enerjisi başkalarıyla bölüşülen kıymetlerimiz ve ortak kazançlarımız yönünde bizi dikkatli olmaya çağıran Merkür-Balık burcu seyridir. Hesap anlaşmazlıkları, iyi niyetin çoğu zaman kullanılabileceğini, gözden kaçanların sıkıntı yaratabileceği ve zihnimizi yorabileceğini bilerek lütfen iyi düşünelim. Özellikle ailevi bölüşümler, ev konularında uzman görüşü alalım. Yavaş yavaş çevre değişimleri gerçekleşecek. Yeni bir yere taşınmak isteyenler, bu hesap kitap işlerine dikkat etsinler.

24-30 Mart haftası: Parasal konularda güven içinde olmak istiyoruz. Herhangi bir durum olduğunda zorda kalmamak için birkaç kuruş kenarımızda bulunması fikri gayet yararlı olacaktır. Ancak bakmak zorunda olduğumuz veya ödememiz gerekenler, ihtiyaçlarımız bizi bazen zorluyor. İşte bu nedenle gelir miktarımıza göre hareket etmek durumundayız. Bu hafta bunlara dikkat edeceğiz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-12-13-17-18-22-23-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 12-13-14
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, ikili ilişkilerde şefkat duygusunun yükselişi anlamına gelir. Bizi gerçekten sevgiyle sarıp sarmalayacak, hayal kırıklığı yaratmayacak bir ilişki arayışımız var. Bir yanıyla gerçekçi bir şekilde durumumuza bakmamız lazımdır. Bu tarihin diğer önemli yanı, parasal konular üzerinde Mars’ın geri harekete başlamasıdır. 20 Mayıs tarihine kadar mali konuları akıllıca ele almamız gerekir.

5 Mart tarihinde çalışma hayatını ilgilendiren konuların önemi çok büyüktür. Venüs Kova’da yeni arayışlara geçebilirsiniz, ancak bu yeniliklerin çok dikkatli ele alınması gerekir. Bir anda verilecek karar yanlışlara sürükleyebilir.

16 Mart tarihinde, sizin burcunuzda oluşan dolunayda dikkat edilecek nokta, bağlı bulunduğunuz noktanın sizi ne kadar doyuma ulaştırdığını bilmektir. İlişkinin mükemmel olmadığını düşünerek gerilim yaşayabilirsiniz.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. Partnerle olan ilişkiyi gündeme getirir. Burada söylenen sözler çok önemlidir. Partnerin sözlerinin bizi tatmin ediyor olması lazımdır. İlişkide problemler varsa, bu problemleri çok iyi muhasebe etmek gerekir. Söylenen sözlerden ziyade ortaya konulanlar önemlidir.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Kimlerle mali yönden alışverişte bulunuyorsanız, o kişilerle olan ilişkilere bakmalısınız. Ortaklık ilişkisi varsa bireysel yaklaşımlardan biraz daha sakınmak gerekir. Aktif bir hareketliliktir.

22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğüm geçişi gerçekleşir. Bu da gösteriyor ki önümüzdeki 1,5 yıllık süre içerisinde ortaklık ilişkisinde bencil tavırlardan uzak durmamız, mali konularda ise bütçemizin koşullarını göz önüne alarak akıllıca hareket etmemiz gerekir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: İlişkilerde özellikle güven duygusu ve ileriye dönük bir şekilde ortak hedeflerin gözden geçirilmesi yararlı olacaktır. İyi niyet tabii ki beraberlikte önem taşıyor. Fakat bundan daha önemlisi, ortak hedeflerinizin aynı olmasıdır. Eğer bu ilişkide, her ikiniz de, davranış ve düşünce anlamında aynı yolda iseniz gayet olumlu duygularla bu iki günü geçirebilirsiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, ilişkinizle alakalı konular üzerinde etkilidir. Aranızdaki sevgi birliği güçlü ise, bu Yeniay olumlu gelişmelere işarettir. Ancak beraberliğinizde bir taraf belirsiz davranıyorsa, mutlaka akıllıca ilişkinizi gözden geçirmenizde yarar vardır. Hafta sonunda Aşk hayatımızla ilgili konularda aradığımız ciddiyet ve mali anlamda sıkıntılı bir yaşam sürmemek. İşte bu beklentiler karşılanmıyorsa, keyifsizleşiriz.

3-9 Mart haftası: İlişkide karşı tarafın ılımlı yaklaşımları çok önemli. Siz her şeyi ciddiye alıyorsunuz. Onun da rahatlatıcı, güven verici davranmasını beklemektesiniz. Haftanın başında birbirinize destek olmanızı sağlayan enerjiler mevcut.

10-16 Mart haftası: İlişkilerde diyalog her iki taraf için de önemlidir. Farklı doğrularınız, görüşleriniz, hayata bakış açınız olması doğal karşılanmalıdır. Zaten bu farklılık sizi birbirinize bağlayıcı veyahut uzaklaştırıcı olduğu için, hoşgörülü ve aklı başında düşünmekte yarar vardır. Başak burcunda oluşacak Dolunay, işte bu farklılıkların aranızdaki sorunları tetiklemesine neden olabilir.

17-23 Mart haftası: Bu hafta ikili ilişkilerde etkili olmaya başlayacak Merkür-Balık burcu seyriyle başlıyor. Ancak bu burçta yanılma payımızı göz ardı etmeden partnerimizi gözden geçirmenin önemini işaret ediyor. Partnerimiz de aynı şekilde bizi ele almak durumunda. Çünkü gelecek düşünüyorsak, birbirinizle bir ömür sözü vermek için bu gözlem kesinlikle şarttır.

24-30 Mart haftası: ilişkimizde hem geleceğe dönük şekilde hareket etmenin hem de ortaklaşa bir ruh bütünlüğü içinde paylaşımda bulunmamız gerekiyor. Haftanın ilk girişinde bu konular üzerinde duracağız. Her ne kadar karşıt evimizde Merkür bizi zorluyor olsa da, sevgimiz her türlü güçlüğün üstesinden gelmemizi sağlayabilir.

İŞ VE KARİYER

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. Çalışma evinizde etkili olacak bu geçiş süresince iş arkadaşlıklarında bazı istenmeyen durumlar oluşabilir veya belirsizlikler canınızı sıkabilir. İş koşullarının yoğunluğu zaman zaman sizi zorlayabilir. İşinizin toplumsal alandaki yeri çok önemli. Kendinizi ve yaptığınız işi sabırla tanıtmalısınız. Sorumluluklarının sizin gibi farkında olmayan kişilere ulaşmakta, işleri düzenlemekte zorlanabilirsiniz. Bu haftaki enerjiler, işinizdeki yeniliklerin, kurulan bağlantıların önemini vurguluyor.

10-16 Mart haftası: İş konularında zorluk yaratabilecek enerjilerle baş edebilmek için, hem titiz bir incelemeye ihtiyaç var hem de bilinçli düşünmek zorundayız. Mali konular bizim için bir hayli önemli. İş tercihlerimizde veya mevcut işimizde iletişim problemleri ve finansal konular üzerinde duracağız.

17-23 Mart haftası: Eğer bir ortaklık düşünüyorsak veya bir sözleşme, taahhüt altına gireceksek, şartları mutlaka bilinçli bir şekilde ele almamızda yarar var. Yenilik ve değişimler iş hayatında söz konusu olabilir. Yaptığımız işe göre, bu değişimlerin olumlu veya zorlayıcı yanları bulunabilir. Eğer biz sezgilere, mistik faaliyetlere, şifalandırma, tasarım ve sanatsal konulara dayalı bir iş yapıyorsak işlerimiz başarılı şekilde yürür. Bunun dışında hesap kitap işine dayalı mesleklerde tabii ki dikkatli olacağız.

24-30 Mart haftası: Hedeflerimiz gerçekleştirmek amaçlı bilgilenmeye, uzmanlaşmaya önem vereceğiz. Çıtamızı her seferinde yükseğe çıkarır ve sabırla çalışırsak tabii ki başarılı oluruz. Bunun yanı sıra mali konular ve işimizdeki özgürlüğümüz de önem taşıyor. Kazançlı çıkacağımız ve hakkımızı alacağımız bir ortam arzuluyoruz. Düşündüğümüzde iş şartlarımız bizi yoruyor ve getirisi de pek tatmin edici değil. Fakat devam etmek durumundayız.

PARA

1-2 Mart arası: Mars geri hareketi nedeniyle maddi konularda hesabı bilmek gerekiyor. Kazancınızı risk altına alacak yatırımlardan kaçınmak veya atılacak adımları çok iyi düşünmek lazım. Durgunluk, yavaşlama, gecikmeler doğal karşılanmalıdır. Bunlar, para konusunda daha dikkatli düşünmenizi sağlar. Ancak ortaklık, eş kaynaklı mali konular üzerinde veya beklediğiniz gelirleri elde etme anlamında zorlanmalar yaşanabilir. Hafta sonunda parasal konularda hesabımızı bilelim.

10-16 Mart haftası: Çalışma hayatınız veya günlük hayatta uğraştığınız işlerden ne gibi kazançlar elde etmektesiniz? Bu kazanç yeterli mi? Bunlar üzerinde duracağız. Mars para evinizde geri harekette olduğu için, tabii ki ani kararlardan kaçınıyoruz.

17-23 Mart haftası: Parasal konularda Güneş-Koç burcu geçişi önemlidir. Birileri kendi payını daha fazla önemseyebilir. Bizim de gözümüzün açık olması lazım. Bu arada karmik gelişimin işaretçisi olan Kuzey düğüm Terazi burcunda etkili olmaya başlıyor. Bu size kazanç anlamında ortaklar, destekler, ilişkiler kazandıracaktır. Bencil ortaklar, sırf kendi payını düşünenlerden uzak duracaksınız. Maddi kazanç anlamında doğru kişilerle iş yapmayı, herkesin kazançlı çıkabileceği ortaklıkları önemseyeceksiniz. İşte böyle insanlarla karşılaşma şansınız yükselecek. Tercihlerinizi artık çok akıllı yapmayı öğreneceksiniz.

24-30 Mart haftası: Maddi konularda hafta ortasında biraz zorlanabiliriz. Getiri-götürü hesabı yaptığımızda hesap dışı durumlarla karşılaşabiliriz. Koç burcunda ortak kazançlar evinde oluşacak Yeniay, kimlerle bölüşümde bulunuyorsak, ne gibi mali yükümlüler içindeysek bunları mutlaka ele almamız gerekecek.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-11-15-16-19-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-22-23-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 14-15-16-17
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 28-29-30
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, yeni dilekler ve kararlar zamanıdır. Çalışma hayatınızla ilgili konularda, sağlıkla ilgili meselelerde, iletişim konularında etkilidir. Sanatsal faaliyetler veya mistik yönde çalışmalarda bulunan kişiler açısından, bu yeni ay yaratıcı yetenekleri öne sürülebilecek çalışmaları işaret eder. Diğer yandan ise hassasiyeti arttırmaktadır. Çünkü belirsiz kalan projeleri yoluna koyma anlamında durdurucu etki yaratmaktadır. Uygulanabilir olmaktan uzak projelere kalkışmamakta yarar vardır. Bu süreç Teraziler açısından yeni hedeflerin belirlenmesi anlamında içe yönelme ve kendini ele alma zaman dilimidir. Mayıs sonuna kadar acil kararlar verilmemelidir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda seyrine başlayacak. Bu dönemde arkadaşlık ilişkiler ve sosyal faaliyetler güçlenir. Hukukla alakalı konuları işaret eder. Farklı fikirlere açık olma anlamında da etkilidir. Aşk hayatıyla ilgili konularda rahatlatıcı bir dönemdir.

16 Mart tarihinde Başak burcunda dolunay meydana gelir. Bu dolunay elimizde olmayan ve çözümlemeye çalıştığımız halde başaramadığımız meseleler üzerinde didiklememize neden olabilir. İş hayatı ve sağlıkla ilgili konularda vurgulayıcıdır. Bu dolunayı olumsuz yönlerinden ziyade, hangi konularda dikkat etmemiz gerektiğini gösteren bir umut ışığı gibi görmek gerekir.

18 Mart tarihinde Merkür Balık’ta, çalışma hayatıyla ve birebir ilişkide bulunulan kişilerle ilgili meseleler gözden geçirilir. Bazen çok iletişime dönük hareket edilebilir fakat diğer yandan da çabucak hayal kurmaya ve gerçekleri devre dışı bırakmaya dönük düşünebiliriz. Çok fazla önünü göremediğimiz plan ya da projeleri de akıllıca ele alacağız.

20 Mart tarihinde, karşıt burcunuzda, özellikle ilişkilerde vurgulayıcı bir yansıma oluşturacak Güneş Koç burcu seyri başlar. Bu hakim partnerin kendini ifade etmekten yana belirtisidir. Şu an ilişkide olduğumuz kişi bu özelliklere sahipse üzerimizde baskı kurması mümkündür. İkili ilişkilerde karşı tarafın anlayışına ihtiyaç olacaktır. Farklılıklarımızı akıllıca ele almak gereken zaman olarak söylenebilir.

22 Mart tarihinde önemli bir gelişim aşamasını işaret eden kuzey güney düğüm aksında Terazi ve Koç burcunda gelişir. Kuzey düğüm geçişi gelişimin işaretçisidir. İkili ilişkilerde beraberliğin akıllıca bir şekilde ele alınması gerekir. Bir çoğunuz için dış dünyada kendinizi ifade etme, istek ve arzuları elde etme ve yükseliş anlamında kıymetli olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Bu tarihlerde Mars burcunuzda geri hareketine başlayacak. Kişisel anlamdaki hedefler, ilişkinizle alakalı konular, dış dünya ile olan temaslarda tam olarak yön belirlemede zorlanmalar yaşanabilir. Bazen alttan almak zorunda kalırsınız kimi zaman tamam diyerek uygulamak istersiniz. Hedefe ulaşmak veya hedef belirlemek kolay değildir. Sağlığınıza mutlaka özen gösteriniz. İlişkilerde karşı tarafın üzerinizde baskısı olabilir. Bu baskı, zaman zaman sıkıntı vericidir. Bir yandan kendi istekleriniz, diğer taraftan onun beklentileri arasındaki dengenin sağlanması sizi yorabilir. Ev içinde özellikle iş veya ailenizle ilgili konularda hafta sonunda biraz sıkılabilirsiniz. Sorumluluklar, baskı nedeniyle kimseyi idare etmek istemezsiniz.

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor ve sizler için aktif, paylaşımcı, arkadaşlığa dönük, sosyal anlamda güçlendirici enerjiler devreye giriyor. Yeni tanışmalara işaret olan bu geçişte hayatın güzel yanlarını özgürce yaşamak isteyeceksiniz.

10-16 Mart haftası: Üzerinde durulmayan ancak sonrasında can sıkıcı olan ufak tefek problemler yine kendini hissettirebilir. Aslında karşı tarafın pek umurunda değildir ancak siz bunu içten içe dert edebilirsiniz. Değerlerinizin hafife alındığını düşünürsünüz. Mars geri hareketi nedeniyle karar vermekte zorlanabiliriz. Bir daha düşünmek, olan bitene bir bakmalıyız. Tamam derken, gelişen durumlar aşkta tekrar dememize neden olabilir. Ancak iyi düşünelim.

17-23 Mart haftası: Bu haftanın ortalarına doğru aşkta olumlu bir enerjimiz var. Hızlı bir şekilde tanışmaya, farklı biriyle karşılaşmaya işaret olabilir. Devam eden ilişkinizde arkadaşlık olgusu bir hayli etkili olur. Özgür ilişkilere, aşklara, kuralsız beraberliklere açıksınız. Güneş-Koç burcunda bu hafta ilerlemeye başlayacak. Bu, ciddi ilişkilerde özellikle partnerin baskın ifadesinin işaretidir. Kendini bu ilişkide hakim partner olarak görebilir. Hafta sonunda çok önemli bir karmik gelişim dersi başlıyor. Kuzey düğüm Terazi burcunda ilerleyecek ve böylece biz bir ilişkide paylaşım, uyum, huzur ve denge gibi hususlarda gelişmeye başlayacağız. Buna göre beraberlikler kuracağız. Bencil ve kaba hareket eden, kendi bildiğini okuyan kişilerle ilişkilerimizi sona erdireceğiz. Artık böylelerine ihtiyacımız yok.

24-30 Mart haftası: Hafta sonuna doğru, aşk hayatımız hareketleniyor, cinsel anlamda paylaşımlar güçleniyor, sevdiklerimizle temasımız olumlu yönde gelişiyor. Belki bazı noktalarda bizden farklı düşünen partnerimize içerlediğimiz oluyor ancak bu hafta sorunlarla pek uğraşmak niyetinde değiliz. Koç burcunda oluşan Dolunay, hem partnerimizin ilişkiye verdiği önem hem de bizim beklentilerimiz yönünde önem taşıyor. Baskıcı, sadece kendinden yana düşünen, beraberliği yenileştirici çözümler bulan bir partner özlemi içindeyiz. Bu yeniay, bizim de bütün bu noktaları ele almamızı, tespitlerde bulunmamızı sağlayıcıdır.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Çalışma hayatınızı ilgilendiren konular üzerinde güvencenin bir hayli önemi var. Siz işiniz söz konusu olduğunda, özverili çalışıyorsunuz. Elinizden geldiğince işinize dört elle sarılıyorsunuz. Ancak otoritelerin de bunun takdirini bilmeleri ve size karşı dürüst davranmaları gerekecek. İşte bu iki gün boyunca bunları şöyle bir kafanızın içinde gözden geçireceksiniz. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermelisiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olup, özellikle sanatsal, mistik, artistik, insanlara hizmet konularında önem taşıyor. İşimizi gönülden yapmaya gayret ediyoruz. Ancak tabii ki işin koşulları, çalışma hayatının kendi içindeki zorluklarını da biliyoruz. İşte bu Yeniay, bu konularda durumumuzu gözden geçirmemizde de etkili olacaktır.

3-9 Mart haftası: Hafta başında iş hayatımızla ilgili konularda dikkat dağınıklığı, özverili çalışma, başkalarını idare etme, yardımcı olma yönünde etkili bir görünüm var. Bitirilmeyen işler eve taşınabilir. Rahatlamanızı, enerjinizi yükseltmenizi, stresten etkilenmemenizi sağlayacak meditasyon, yoga, alternatif yöntemler size iyi gelebilir.

10-16 Mart haftası: Bu hafta çalışma hayatımızla ilgili konularda mutlaka bitirilmesi gereken işlere öncelik tanıyalım. Başkalarına yardımcı olayım derken gereksiz işler yüzünden zor durumda kalmayalım. Pratik olmamız gerekiyor. Aklımız bazen karışabilir. İşimiz gereği bir hayli yorulabiliriz. Yarım kalan işleri tamamlamak, sağlığımıza da dikkat etmek şart. Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş ve duygusal anlamdaki meseleler yüzünden zorlandığımızı işaret ediyor.

17-23 Mart haftası: İş konularında Merkür-Balık burcu seyri bir hayli etkili olacak. Bu hafta devreye girecek bu geçişte işlerinizi çok iyi takip etmelisiniz. Dalgınlık, dağınıklık, bir işi yaparken başkaları nedenli zaman kaybetmekten kaçınınız. Sezgiye, şifaya, sanatsal becerilere yöneltici olan bu geçişte disiplin çerçevesi dahilinde planlı çalışmayı ihmal etmeyiniz.

24-30 Mart haftası: İş konularında etkili bir haftaya adım atacağız. Mesleki kariyerimizi ve yaptığımız işin niteliği, bizi tatmin edip etmediği üzerinde düşüneceğiz. Mekanik ve teknik anlamda bilgimizin yeterli olması gerekiyor. Medya ve yayıncılık, işimizle ilgili sunum ve paylaşımlarda önem taşıyor. Sadece iş değil günlük tempoda da bunu önemseyeceğiz ve etkili olmak isteyeceğiz.

PARA

1-2 Mart arası: Yuvanızla ilgili harcamalarda bulunabilirsiniz. Bütçenizin sınırlarını aşmayınız. Kiralama, satın alma gibi hayati konularda lütfen aceleci kararlar vermeyiniz. Kira artışınızla ilgili konular üzerinde mutlaka iyi düşününüz.

3-9 Mart haftası: Hafta sonunda parasal konular üzerinde geleceğe dönük düşünmeli, bütçenizin sınırlarına taşmamalısınız. Sizi mali anlamda geliştirici, destekleyici kişilere ihtiyaç duyabilirsiniz.

10-16 Mart haftası: Kazanç konuları bir hayli önem taşıyor. Sağlığımızla ilgili harcamalarda bulunabiliriz. Dikkatli hareket ettiğimiz halde, tahmin ettiğimizden biraz daha fazla paraya ihtiyacımız olabilir.

17-23 Mart haftası: Parasal konular üzerinde de bu hafta duracağız. Özellikle kazandırıcı işlere yöneleceğiz. Sağlığımızla ilgili harcamalar yapacağız. Alternatif tedavi yöntemleri bir hayli etkili olacak.

24-30 Mart haftası: Maddi konularda önemli bir görünüm haftanın sonlarına doğru etkilidir. Paramızın kıymetini bilerek hareket etmeliyiz. Evet, siz sosyal anlamda etkili olmak, paylaşımda bulunmak, keyifli ve güzel olan her şeyi yaşamaktan yanasınız. Fakat günlük harcamaların da limitini bilmek lazım.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-17-18-22-23-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 3-10-11-24-25-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20-21

Yeniay : 17-18-19
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-30-31
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, aşk hayatıyla ilgili konularda etkili olacaktır. Aşkı romantik duygular içerisinde, özverili, fedakar bir biçimde ele alırız. Sizler için olumlu bir yeni aydır. Aynı gün Mars Terazi burcunda gerilemeye başlar, 20 Mayıs tarihine kadar ilişkileri iç dünyamızda dikkatli biçimde ele almamız gerektiğini söyler.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda ilerleyecektir. Bulunduğu alan ailevi konuları işler. Özgür düşünmeye çalışıyoruz, yürümeyen bir ilişki varsa kendi iç dünyamızda ele alacağız. Ev hayatında yenilenme arzusu da duyabiliriz. Çok acil kararlarda da dikkatli olmakta yarar görüyorum.

16 Mart tarihinde hedefler evinde meydana gelecek Başak burcundaki dolunay, çalışma hayatıyla ilgili meseleler üzerinde akılcı düşünmemizi gerektirir. Kendimizi analiz ettiğimizde verimsizlik gösteriyorsak, yapılacak yenilikler gözden geçirilebilir. Onun için bu dolunayda mantık gücünü fazlasıyla önde tutarak akıllıca hareket etmekte yarar vardır.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. Bu dönemi olumlu bir şekilde değerlendirmeniz için hem aklınızın başında olması, hem de bağımlılıklarınızı doğru kontrol etmeniz gerekmektedir. Karşınıza yeni bir kişi çıktığında onu çok iyi anlamaya çalışmakta yarar vardır.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Bu dönemde daha cesur davranırız. 22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğüm geçişi gerçekleşir. 1,5 yıllık süreçte çalışma hayatınızla ilgili konularda riskten uzak durmanız gerekir. Birlikte çalıştığınız kişilere karşı bencil olmamak, deneyimlere önem vermek lazımdır. Özellikle gizli ilişkilere çok dikkat edilmesi gerekir. İç derinliklerle hesaba geçilmelidir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars bu hafta gerileme hareketine başlayacak. Bu durum iş hayatınızdan ilişkilerinize kadar tüm kararların geri planda mutlaka düşünülmesini gerektirecek. Yavaşlayabilirsiniz. Uygulamakta zorlanmalar, kendinizi hedefsiz veya engellenmiş hissetme tarzında durumlar yaşanabilir. Gizli saklı hareket etmekten kaçınınız. Aynı şekilde siz de bu yönde hareket eden kişilere dikkat ediniz. Özellikle sağlığınıza özen gösteriniz. Siz bu geri hareket boyunca kiminle ilişki kurduğunuza ve ilişki konularında gözden geçirmede bulunmalısınız. Balık burcunda oluşacak Yeniay, tabii ki rahatlatıcı, hoşluklar yaratıcı ve insanı aşkla buluşturucudur. Bütün naif duygularımız, sevgi, merhamet hislerimiz yoğunlaşır. Ancak hafta sonunda söylenenlere, söylediklerimize dikkat etmeyi unutmayalım.

3-9 Mart haftası: Haftaya olumlu bir enerjiyle adım atacağız. Aşkta hem bir hayli dikkatlisiniz hem de sevgilinizi mutlu etmekten yanasınız. O da aynı şekilde size yönelecektir. Aşkı bir ritüel gibi görmektesiniz. Sevgilinize yönelişiniz, birçok kişiden farklı ve siz duygularınızla çok özelsiniz. Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. Ailevi ilişkiler açısından sizlerin de biraz daha paylaşıma önem vermenizi gerektiriyor. Ailenizi önemsiyorsunuz ancak onların da sizin farklılıklarınıza saygı göstermesini isteyeceksiniz. Ev içinde bir hareketlenme söz konusu olabilir.

10-16 Mart haftası: Akrepler için bu hafta ailevi konular başta olmak üzere aşk hayatlarıyla ilgili meselelerde enerjiler bir hayli etkili. Öncelikle bazı meseleler ev içinde konuşularak, fikirler yapıcı bir şekilde tartışılarak ortak bir karar verilebilir. Aşkta hem ılımlı ve hem de duyarlı bir şekilde, aklımız başımızda hareket edebiliriz. Güzel duygularla çevrelenmiş duygularımızı hissettirebiliriz. Sezgilerimiz oldukça kuvvetli. Başak burcunda oluşacak Dolunay hem arkadaşlıklarımızda titiz hem de aşkta özverili yönlerimizi işaret ediyor. Bunların bize fayda ve zorlayıcı yanlarını tespit edeceğiz.

17-23 Mart haftası: Merkür bu hafta Balık burcunda seyrine başlıyor. Aşkta hem olumlu hem de dikkatli olmayı gerektiren hususlar var. Çünkü Merkür-Balık burcunda hayali düşünme ve sonucunda gerçeklerin göz ardı edilmesi anlamı taşır ki, bir hayli zorludur. Olumlu açıdan baktığımızda aşkta şairane paylaşımlar, ılımlı ve şefkatlilik, mistizme ilgi duyma, aşka aşık olma şeklinde bir zaman dilimidir. Onun içindir ki, karşımızdaki kişi veya tanışacağımız kişinin sözlerine, fikirlerine dikkat etmeyi de bilelim.

24-30 Mart haftası: Aşkta bizi mutlu ve keyifli kılacak iki güzel görünüm altındayız. Ilımlılık, vericilik, aşkın kıymetini bilme, derinliklerindeki maviliği keşfetme, güzelliklerini bölüşme ve aşka sahip çıkma gibi bütün bu güzel duyguları hissedeceğiz. Ne zamana kadar değil, ne kadar mutlu olduğumuzu düşüneceğiz. Bizim için bu önemli olacak. Evet, belki ilişkimizde, hayatımızda hala halledilmemiş sorunlar var. Bunları da düşüneceğiz. Fakat bu iki enerji bizi destekleyicidir.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Kendinizi güçlü ve güvende hissetmek isteğiniz, bu iki gün boyunca yüksek olacak. Zaten siz dürüst davranışlarla karşılaştığınızda, elinizden geldiğince herkese yardım etmektesiniz. Yeter ki, davranışları ve düşünceleri bir olsun, ben o zaman iyimser yaklaşabilirim diye içinizden geçireceksiniz. Görüşleri sizinle aynı yolda olan kişilerle görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Kariyerinize bir hayli önem vermektesiniz.

3-9 Mart haftası: Bir şeyler üretmek, temelini sağlamlaştırmak, kendinizi tecrübeli olduğunuzu alanlarda göstermek isteyeceksiniz. Ev içinde uğraşılar edinebilirsiniz. Bunları başkalarıyla paylaşarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

10-16 Mart haftası: Hedefimize varmamızın, isteklerimizi elde etmemizin önüne geçen, son zamanlarda bir hayli zorlayan Mars geri hareketi nedeniyle, iş hayatında odaklanma sorunları yaşıyor olabiliriz. İşimizdeki teknik sorunlar, yavaşlıklar, mecburen bizi düşünmeye sevk ediyor. Birçok güçlükle uğraşmak zorundayız. Ailevi konular da bunlara dahil. Bizim elimizde olmayan gecikmeler bizi yorabilir. Başak burcunda oluşacak Dolunay, hedeflerimizi tekrar ele almamızda önem taşıyor.

17-23 Mart haftası: Yaratıcı tarzda yeteneklerimizi ifade edebileceğimiz çalışmalara ağırlık vereceğimiz Merkür-Balık burcu seyrinde ticari konularda mutlaka dikkatli olalım. Hesap hataları yapmayalım. Mistik konularla ilgilenebiliriz veya bu yönde faaliyetlerde bulunabiliriz. Güzel konuşma ve yazı, güçlü sezgiler, sanatsal yaratıcılık, insanlara yardımcı olma yönündeki mesleklerde başarılı çalışmalar verilebilir. Güneş-Koç burcu seyri, çalışma hayatımızla ilgili konularda etkili olacak. Bir yandan detaylı işlerle uğraşacağız diğer yandan aktif ve cesur bir şekilde kendimizi öne sürmek isteyeceğiz. Üzerimize gelinmesinden veya bizi sıkboğaz etmelerinden hoşlanmayacağız. Kuzey düğüm Terazi burcunda ilerliyor. Bu durum ilişkiler ve iş ortaklıklarında mantıklı düşünmek, işbirliğinde bulunmak, adil davranmak gibi konularda bize gelişim dersi veriyor.

24-30 Mart haftası: İş konularında etkili olacak Koç burcundaki Yeniay, bazı baskıları, yılgınlıkları devre dışı bırakmak ve kendi isteklerimizi öne sürmek yönünde bizi itekliyor. Ne olursa olsun kimliğimiz ve beklentilerimiz önemli. Anlıyoruz ki, biz sistemin insanı olmaktan yorulduk. Çalışıyoruz, çabalıyoruz ancak gereksiz kurallar, adım kayırmalar, ikinci plana itilmeler bize göre değil. Biz de hem durumumuzu hem de isteklerimizi öne sürmekten yanayız. Ancak şunu belirteyim. Mars geri hareketini sürdürmekte. Onun için biraz daha dikkatli hareket etmek ve iş ilişkilerinde dengeyi korumak durumunda kalabiliriz.

PARA

1-2 Mart arası: Parasal açıdan rahatlatıcı etkiler söz konusu. Hoşunuza giden bir şeyler satın alabilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu etmek isteyebilirsiniz. Maddi anlamda geleceğe dönük düşünürsünüz.

17-23 Mart haftası: Ortaklaşa kazançlar anlamında mutlaka hesabınızı iyi biliniz. Ticari konularda yapacağınız finansal anlaşmalara veya daha önce yapılmış olanlara bir daha bakınız. Hesabınızı yapmadan yatırımda bulunmayınız, spekülatif ve risk içeren kazanç ortaklıklarına karşı dikkati olunuz. Hesaplarınızı kontrol ediniz.

24-30 Mart haftası: Parasal konular bizim için öncelikle hayatımızı rahat ve huzur dolu geçirmemiz yönünde önem taşıyor. Becerilerimizi sosyal hayatta paylaşımda bulunarak göstermemiz işimize yarayabilir. Bu bize mali anlamda katkı sağlayabilir. Ailemizden destek görebiliriz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 10-11-15-16-19-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 19-20-21
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-7
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, özellikle iç dünyanızda aile olgusunu ele alma yönünde önem taşır. İyi niyetliliğin, dürüstlüğün, karşılıklı paylaşımın sınırlarını belirli bir alanda tutarak, sevgi olgusunu da ihmal etmeden aileyle karşılıklı alışverişi mutlaka önde tutmak gerekir. Fedakarlığın ön planda olduğu bir dönemdir. Aynı gün Mars Terazi burcunda gerilemeye başlar, bu nedenle hedefler konusunda dikkatli adım atılması gerekir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda ilerleyecektir. Bu dönemde yakınlarla arkadaşlık ilişkileri ve çevresel ilişkilerde güzel gelişmeler vardır. Yolculukları da simgeleyebilir. Fakat ciddiyete dönüşecek olan bir ilişki varsa piyasanın durumuna bakarak ele almakta yarar vardır.

16 Mart tarihinde Başak burcundaki dolunay, iş hayatıyla ilgili meseleler üzerinde etkili olacaktır. Planlı programlı çalışarak aile içerisindeki birlik ve beraberlik olgusuna önem vermek gerekmektedir.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. Bu dönemde iletişimsel anlamda sevgi dolu paylaşımlar ele alınır. Zihin dağınıklığı olabilir, giderler ve ailevi konularda bütçe hesabı iyi yapılmalıdır.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Bu dönem sizin için aktif bir dönemdir. Enerji çok yüksektir fakat onu olumlu bir yönde değerlendirmek gerekir.

22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğüm geçişi gerçekleşir. Bu dönemde dengeli, ölçülü ve ne yapıldığının biliniyor olması gerekir. Bencil yaklaşımlardan kaçınılmalıdır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars geri hareketi bu hafta başlıyor ve Mayıs ayının üç haftası boyunca etkili olmayı sürdürecek. Bu durumda hem birilerine uymak, uzlaşı içinde hareket etmek durumundayız hem de hedeflerimizi çok iyi bir şekilde gözden geçirmeliyiz. Dış dünyada kendi bildiğimizi okumak pek mümkün değil. Ancak lütfen enine boyuna düşünmediğiniz girişimlerde, arkadaşlıklarda, ortaklaşa işlerde karar vermeyiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, ailevi ilişkilerin, yuvamızla ilgili tüm konuların hassasiyetle, kol kırılır yen içinde kalır şeklinde ele alınarak, karışıklıkların, sıkıntıların çözümlenmesi için gönül birliği yapılması gerektiğini göstermektedir.

3-9 Mart haftası: Hafta boyunca özellikle çevreniz, ailenizle ilişkiniz, kardeşler, yakınlarınızla alakalı konular bir hayli önemli olacak. Geleceğe dönük olarak düşünüyorsunuz ancak sizin de yanınızda olmalarını, destek vermelerini bekleyeceksiniz.

10-16 Mart haftası: Fikirlerimizi kendimize güvenli bir şekilde ortaya koymaktan yanayız. Fakat iyi niyetli olmayan kişiler nedeniyle canımız sıkılıyor. Sussak bir türlü, konuşsak bir türlü. İşte haftanın ilk etkili enerjisinde hissettiğimiz duygular bunlar. Ailevi ilişkilerimizde de aynı durumdayız. Gereksiz bir sürü mesele gelip bizi buluyor sanki.

17-23 Mart haftası: Merkür bu hafta tekrar Balık burcunda seyrine başlıyor. Başta ailevi ilişkiler olmak üzere, iş konularında da etkili olmaya devam ediyor. Evimizle ilgili meseleler üzerinde düşündüklerimizi dikkatle ele almamızda yarar var. Bu burçta ilerleyen Merkür, genelde hayalci düşünmeye yol açacağından bizim gerçekleri mutlaka göz önüne alarak ilişkilerimizi, aşk hayatımızı gözden geçirmemiz lazım. Gelişim içermeyen, çoğu zaman yanlış kararlar vermemize yol açan kişi ve meseleleri de hayatımızdan ayıklamamız gerekiyor. Güneş Koç burcu geçişi, size özgür ilişkiler yaşamınızda kuvvet verecektir. Cesur, girişimci ve kendinizi ön planda tutacağınız aşklara doğru yol alabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta sırlarımızı özenle saklamak isteyeceğiz. Gerçek duygularımızı kimsenin tam olarak bilemeyeceğinin farkındayız. Sevdiklerimizin bazen ne kadar kendilerine dönük düşündüklerine şahit olacağız. Bu da bizi iç dünyamızda, onlara karşı güvensiz hissettiriyor. Bu yüzden de çoğu zaman sosyal hayata yöneliyor. Orada kendimizi eğlendirmeye çalışacağız. Koç burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatınızı canlandırıcıdır. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda kararlar verebilirsiniz. Yeni biriyle tanışabiliriz. Ancak Mars geri hareket dönemindeyiz. O yüzden de bu pek kalıcı bir ilişki olmayabilir.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Atılımda bulunmak, tek başına ilerlemek zor gözüküyor. Rutin hayatımızı sürdüreceğiz ve başkalarıyla iyi geçinmenin yollarını arayacağız. Merak etmeyiniz, hepimiz bu etki altındayız. Birileri de sizinle iyi geçinmeye çalışacaktır.

3-9 Mart haftası: işlerinizi çok iyi takip ediniz. Yenilikleri işinizde uygulama yönünde etkili enerjiler mevcut. Sağlık, psikolojik ve fiziksel rahatlama, meditasyon, yoga, spa, astroloji gibi alanlar bir hayli ilginizi çekebilir. Venüs-Kova burcunda seyrine bu hafta başlıyor. Sizin için çevrenizle olan temasınız ve işinizi geliştirme anlamındaki ilişkilerin bir hayli önemi olacak.

10-16 Mart haftası: Mars geri hareketi hem hedeflerimizi gerçekleştirmek hem de etrafımızdaki insanlarla iyi geçinmek gerektiğini gösteriyor. Yenilikte bulunmak hevesimiz gayet yüksek. Ancak kararsız kaldığımız noktalar da var. Bekleyelim demek işimize gelmiyor. Bu hafta tekrar bir gözden geçirmede bulunarak eksiklerimizi tamamlayalım. Kariyer hayatımızla ilgili konularda etkili olacak Başak burcundaki Dolunay, işimizden memnun olmadığımız, kendimizi ikinci plana itilmiş gibi hissettiğimiz duyarlılıkların işaretçisi. Bu yüzden de huzursuz olabiliriz.

17-23 Mart haftası: İş hayatımızla ilgili meseleleri tekrar kendi içimizde gerçekçi bir şekilde ele almalıyız. Bu haftadan itibaren Kuzey düğüm dediğimiz ruhsal gelişim yönündeki derslerimiz hedeflerimiz ve aşk hayatımızla ilgili konularda etkili olacak. Dengeli, uyumlu ve mantıklı kişilerle işbirliği yapmayı öğreneceğiz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta yeteneklerimizi sosyal alanda farklı şekilde sunabilir, işimizle alakalı görüşmelerde bulunabiliriz. Paylaşımlar, sizin hem işinizi hem kendinizi tanıtımınızda faydalıdır. Sizin yaptığınız iş veya becerilerinizle ilgilenen kişilerden destek görebilirsiniz. Cazip tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Bunlar çok fazla yeterli olmasa da, en azından umudunuzu yükseltir.

PARA

1-2 Mart arası: Bu iki gün boyunca maddi paylaşımlar, ailevi parasal konular, ihtiyaçlarınız yönünde güven içinde olmanın önemini düşüneceksiniz. Siz hem sevdiklerinize destek olmak hem de geleceğinizi garanti altına almaktan yanasınız. Fakat çıkarcı, bencil tavırlar, dürüst yaklaşımlar olmadığında size hesabi davranmaktasınız. Bana da destek olmalılar diye düşüneceksiniz. Hafta sonunda nakit paraya ihtiyaç duyabilirsiniz veya bir arkadaşınızdan borç isteyebilirsiniz. Ancak ödemede zorlanmamak için lütfen dikkatli olunuz. Siz de borç vermemeye çalışınız. Tahsil etmeniz kolay olmaz.

3-9 Mart haftası: Evinizin ihtiyaçları için harcamalarda bulunmanız gerekebilir. Ancak bunların dikkatli bir şekilde yapılmasında yarar var.

24-30 Mart haftası: Finansal kaynaklarımızı güçlendirici, sıkıntılarımızda yanımızda olan, bize destek birine ihtiyacımız var. Mali anlamda evimizin ihtiyaçları, ödemeler, aileye destek olmak kolay değil. Bazen öyle hesapsız giderler oluşuyor ki, bütçemizin dengesini tam sağlayamıyoruz. Bu hafta da bu türden durumlar oluşabilir.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-12-13-17-18-22-23-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-15-16-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, özellikle yakın çevre ilişkilerini sempatik ve ılımlı hale getirir. İlişkilerde daha naif, ölçülü ve anlayışlı davranırız. Hayatı güzel yanlarıyla görmekten yana olacağız. Aynı tarihte Mars geri hareketine başlar. Bu süreçte özellikle otoriteler ve iş yaptığımız insanlarla olan ilişkilerin son derece önemli olduğunu söyleyebilirim. Yeni bir iş düşünüyorsanız dikkat etmeniz gerekmektedir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda ilerleyecektir. Sürpriz paraların işaretçisi olabilir, ek bir kaynak yaratabilir. Daha özgür bir şekilde harcamalarda bulunmak isteriz. Bu yüzden de ihtiyaçları dikkatli bir şekilde gözden geçirmek gerekebilir.

16 Mart tarihinde Başak burcundaki dolunay, eğitim hayatından iş girişimlerine kadar geniş bir alan üzerinde etkilidir. Hesabımızı bilmemizde yarar vardır. Bilgi, deneyim ve tecrübeleri geliştirme yönünde kullanabiliriz.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. İletişim iki yönlü gerçekleşebilir. Özellikle çalışma hayatıyla ilgili konularda gerçekçi düşünmemiz gerekebilir. Fikirleri süslü bir şekilde izah edebiliriz, hayalleri gerçekleştirme arzumuz yoğundur.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Bizim için ailemizle ilgili konularda aktif bir geçişi simgeler. Özellikle maddi konuların ev içerisinde ele alınması lazımdır. Yenilik arzusu yüksek olmaktadır, bu durumda piyasanın durumuna bakılmalıdır.

22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğüm geçişi gerçekleşir. Bu bütün burçlar için etkilidir. Sizin için de kariyer hayatınızla ilgili konularda önümüzdeki 1,5 yılın çok önemli olduğunu gösterir. Birlikte çalıştığımız insanlarla dürüst bir alışverişte bulunursak, ileriye dönük olarak da işe odaklanırsak, bu süre sonunda Oğlak’lar zirve yapacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Bu iki gün boyunca yakın çevre ilişkileri başta olmak üzere partnerinizle olan paylaşımlar anlamında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Birbirinize olan güven duygunuz artabilir. Siz, kendine güvenen insanlardan hoşlanıyorsunuz. Bu anlamda da ilişki seçeneklerinizi değerlendirirken, hem davranışlara hem düşüncelere hem de bu güvenilirlik olgusuna önem veriyorsunuz. İyimser olsun ama dibi boş olmasın, birlikte yürünsün ancak dürüst olunsun diye düşüneceksiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, hassas duygularınızı, kırılganlıklarınızı öne çıkartıcı olsa da, her yeniay bir tohum gibidir toprağa ekilen. Şimdi siz de güzellikler ekeceksiniz ve iki hafta sonra bunların karşılığını göreceksiniz. Dinlenmeye önem veriniz. Ancak yapılacak işleri de yine planlı bir şekilde gözden geçiriniz. Yakınlarınıza bu Yeniayda tüm şefkatinizle yanaşacak ve onların da aynı şekilde sizi sevgiyle sarıp sarmalanmak isteyeceksiniz. Mistik çalışmalar, sanat, soyut yöndeki faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

3-9 Mart haftası: Yeni haftanın ilk etkili enerjisi, çevrenizle olan uyumlu, ılımlı paylaşımların işaretçisi. Sizi bir hayli takdir etmekteler. Bu durum tabii ki sizi teşvik ediyor, onurlandırıyor.

10-16 Mart haftası: Haftanın başlangıcında fikirlerimizi tarafsız bir şekilde ifade etmemiz gerekecek. Evet, bize uymayan durumlar var. Ancak bireysel ve sosyal ilişkilerde uyumlu davranmamızda yarar var. İlerleyen günlerde böyle davranmanın güzel neticelerini göreceğiz. Haftanın sonlarına doğru meydana gelecek Başak burcundaki Dolunay mantık ve hassasiyet arasındaki dengeyi kurmamızı sağlayacak. Çevremizde bulunan kişiler olsun veya başkaları hiç fark etmez. Sizin temelleriniz gayet sağlam ve bu Dolunay sizi kuvvetlendirici.

17-23 Mart haftası: Merkür yeniden Balık burcunda ilerliyor. Bizler yine çevremizle olan ilişkilerimizi, yakınlarımızla olan temasımızı ılımlı bir şekilde sürdürmeye çalışıyoruz. Ancak yanılma payı bırakmayı da ihmal etmiyoruz. Bize yaklaşan dost görünen ancak tam olarak tanımadığımız kişilere karşı dikkatli olacağız.

24-30 Mart haftası: Bu hafta ilişkilerde illaki karşınızdaki kişiden beklemeden, siz güzel düşüncelerinizi ona iletmeyi deneyiniz. Olumlu enerjiler sayesinde, arzu ettiğiniz sonucu görebilirsiniz. Hani iyi bir zamanlama deriz ya, işte haftanın ilk günleri bu anlamda hoş gözüküyor. Yeni tanışmış iseniz, birbirinizin fikirlerini öğreniniz. Siz de ılımlı bir şekilde ifade ediniz. Koç burcunda oluşacak Yeniay ise, ailevi konularda etkilidir. Biraz agresif veya isteklerimizi kabul ettirme yönünde hırslı davranabiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Mayıs ayının üçüncü haftasına kadar etkili olacak Mars geri hareketi bu hafta başlıyor. Bu durum, kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda çok fazla girişken, atılımcı, dediğim dedik tarzda hareket etmenizin önüne geçebilir. Karşılıklı anlaşmak, uzlaşıdan yana olmak gayet akıllıcadır. Bu dönemde otoriteler de size karşı aynı şekilde davranmak zorundadır. Ne de olsa bu geçiş tüm burçları etkiliyor. Ekip ve ortaklık çalışmalarında işin başarısı adına hareket etmek zorundayız. Bencilce hareket edemeyeceğiz. Bu süreçte işlerinize ağırlık veriniz ve disiplinli çalışınız.

3-9 Mart haftası: Hafta başındaki enerjiniz, gayet dikkatli bir şekilde işlerinize odaklanmanızı sağlarken, gücünüzü kanıtlamak, dönüşüm ve yenilikte bulunmak arzunuz da bir hayli öne çıkıyor. Hem ılımlı hem de ciddi bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz. Gizli ilimler, çeşitli ruhsal çalışmalar, sanatsal konularda olumlu etkiler mevcut.

10-16 Mart haftası: İş girişimlerinde özellikle ilişkilerimizi mantıklı bir çizgide sürdürmemiz gerekiyor. Mars geri hareketinde otoritelerle ve dış dünyada huzur bulmanın yolu biraz da böyle davranmakla mümkün. Zaten sizin de çatışmak gibi bir niyetiniz yok. Başak burcundaki dolunay, çalışma hayatınızla ilgili konularda yeteneklerinizi öne çıkartıyor.

17-23 Mart haftası: İş evimizin yöneticisi Merkür-Balık burcu seyri, hedeflerimizin bilinçli bir şekilde farkında olmamız gerektiğini gösteriyor. Mistik konular, sanatsal becerilerimiz, insanlarla olan samimiyetimizi sürdürürken, hayati anlam taşıyan konularda gözümüzü de dört açacağız. Güneş Koç burcunda ilerliyor bu hafta. Ailevi ve yuvamızla ilgili konular üzerinde etkin rol oynayacağız. Kuzey düğüm Terazi burcunda bize kariyer konularında işbirliği yapma, mantıklı kararlar verme, nazik ölçüler dahilinde başkalarıyla irtibatta bulunma yönünde gelişim dersleri verecek.

24-30 Mart haftası: Çalışma evimizin yöneticisi Merkür, iş ortaklıkları ve fikirlerimizi başkalarına iletme yönünde önem taşıyor. Geniş açıdan ve zamanlamayı iyi tespit edebilirsek, olumlu görüşmelerde bulunabiliriz. Bunları Mynet sitemizde günlük yorumlarda geniş şekilde açıklayacağım. Dikkat etmemiz gereken bir görünüm var. 29 Mart tarihinde oluşuyor. Otoritelerle ilişkilerimize dikkat etmemiz yönünde bizi uyarıyor.

PARA

1-2 Mart arası: Sorumluluklar hem sizin hem de genel olarak başkalarının üzerinde bir hayli etkili olacağından maddi konularda çatışmak, benim dediğim doğru demek yanlıştır.

3-9 Mart haftası: Bu hafta kazanç evinizde seyrine başlayacak Venüs, parasal anlamda özgür hareket etmek, şöyle keyfinizce alışveriş yapma arzunuzu işaret ediyor. Farklı işlere yönelebilir, çeşitli kişilerle bağlantı kurabilir, yeteneklerinize göre para kazanabilirsiniz. Finansal anlamda genelde dikkatli biri olsanız da, bu geçişte parasal konularda biraz dikkatli hareket etmekte yarar var.

10-16 Mart haftası: Bu hafta iki önemli görünüm, mali konularda hızlı ve aktif olmamızın önüne geçiyor. Kafamızın içindeki planlara uymayan durumlar oluşabilir. Sizin beklentileriniz ile dışarıdan sunulan teklif arasında fark oluşabilir. Ancak iyi bir iletişimle, güven duygunuzla bu farklılığı, lehimize Söndürebiliriz. Dikkatli konuşmamızda yarar var.

17-23 Mart haftası: Parasal konularda hafta içinde olumlu bir görünüm var. Ancak hesabımızı şaşmadan, belli sınırlar dahilinde evimizin ve kendi ihtiyaçlarımızın giderilmesinde yarar görüyorum.

24-30 Mart haftası: Mali konularda otoritelerle görüşmek, işimizle ilgili yenilikleri onlara sunmak yönündeki tüm işlerimizi ılımlı ve akıllı bir şekilde yapmamız gerekiyor. Ne baskıcı ne isyankar ne de her şeye susar tarzda hareket etmeyelim. Amacımızı ve güven duygumuzu hissettirmeye çalışalım.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-15-16-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-10-11-17-18-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11-12
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, finansal konularla ilgilidir. Bu dönemde girişim arzumuz, parasal konularda kendimize yeni hedefler belirleme isteğimiz yüksektir. Bunun da tabanında para kazanma dürtümüz yatar. Özellikle soyut çalışmalarda getirileri güzel olan bir dönemdir. Aynı gün Mars Terazi burcunda geri hareketine başlar. Kararsızlık yaratabilir, risk almaktan korkabilirsiniz. Yenilikler anlamında durdurucu olabilir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda ilerleyecektir. Kişisel kararlarınızı tekrar gözden geçirme, yeni adımlar atma, fikirleri paylaşma, yaratıcı tarzda ilerlemede etkilidir. Bu dönem farklı kişilerle bir araya gelmenizde yardımcı olacaktır.

16 Mart tarihinde Başak burcundaki dolunay, başkalarıyla olan ortaklaşa kazançların işaretçisidir. Borcun altına girmek düşünülüyorsa, ödeme koşullarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dolunay burada gelirin düşük olması sebebiyle sıkıntıyı işaret eder.

18 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlar. Umutlu düşünüyoruz ancak bu umut ütopik düşüncelerden ibaret değildir. Hesabın kıymetinin bilinmesi gerekir. Sevdiklerimize çok düşkün olacağız ancak bütçemizi aşmamakta fayda vardır.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Bu seyir, özgür ve yaratıcı fikirlere sahip, sıradışı Kova’ların aktif hale gelmesi demektir. Fiziksel anlamda kendinizi çok daha aktif hissedeceksiniz. Yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğüm geçişi gerçekleşir. Son derece kıymetli bir dönemdir, kişiyi gelişim anlamında destekler. Akademik uzmanlaşma anlamında da bu geçişte ödül son derece güçlü olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars geri harekete geçiyor. Bu durum Mayıs ayının ilk üç haftasına kadar etkili olacak. Sizler bu süreçte eğitime, bilgilenmeye mutlaka önem veriniz. Bu molada edineceğiniz bilgiler daha sonra işinize yarayacaktır. İnsanlarla ilişkinizi gözden geçiriniz ve çatışmak, benim dediğim doğru demek için gücünüzü boş yere tüketmeyiniz. Yabancı ülkelerle alakalı her türlü meseleyi çok iyi gözlemleyiniz. Yeteneklerinizi gözden geçirerek, kendinizi geliştiriniz. Akademik uzmanlık, ortaklık ilişkileri, yüksek eğitimle alakalı konularda sıkı çalışınız.

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Hazırlanın sevgili Kovalar, sosyal faaliyetler, ilişkiler, arkadaşlıklar, fiziksel çekicilik, özgürlük ve orijinalliğin temsilcisi olan sizler için aktif günler başlıyor. Size aşık olmak, sizinle olmak apayrı bir zevk. Bunun herkes farkına varacak. Fantezilerin güçlendiği bu dönemde, gözler üzerinizde olacak.

10-16 Mart haftası: Hafta içinde önemli bir görünüm var. Bu enerji, daha önce görüştüğümüz ve ilişkide bulunduğumuz kişiyle tekrar bazı noktalar üzerinde konuşmamızı gerektiriyor. Bir yolculuğa çıkabilir, bu durumu aydınlatmak isteyebiliriz. Fakat bu görüşmeler devam edeceğe benziyor. İlişkinin yerli yerine oturması için sabırlı olmalıyız.

17-23 Mart haftası: Hafta arasında sizin için olumlu bir görünüm var. Burcunuzda ilerleyen Venüs, sizi yeni biriyle tanışmanızda destekleyicidir. Gözleriniz üzerinize çevrilmesini sağlayabilir. Özgür aşklar, iletişimde kendinize güven, güzellik ve karizmatik bir görünüm, karşınıza çıkan fırsatlar olarak, bu görünümün güçlü desteğinden yararlanabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta yeniliklere, güzel ortamlarda bulunmaya, cinsel anlamda kendimizi mutlu etmeye çalışacağız. Kısa yolculuklar yine olumlu gözüküyor. Sevdiğimizle birlikte olacağımız bir plan yapabiliriz. Yeniay-Koç burcunda gerçekleşecek. Böylece hem iletişimsel açıdan enerjimiz yüksek hem de farklı bir şeyler yapmak arzumuz bir hayli fazla. Yakın çevremizde değişiklikler, yeni yerler keşfetmek, cesur bir şekilde kendimizi ifade etmek isteyeceğiz.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: İş amaçlı girişimleriniz için sabırlı olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek tekliflerin doğruluğu veya size olabilecek fayda ve zararlarını mutlaka gözden geçiriniz. Güveninizi sarsabilecek kişiler nedeniyle biraz sıkılabilirsiniz.

3-9 Mart haftası: Hafta sonuna doğru iş konularında biraz sıkılabiliriz. Gelişmek, yeteneklerinizi mutlaka bir alanda göstermek için çaba sarf edeceksiniz. İş ilişkilerinde zorlanma yaşanabilir. Sınırını bilmeyen kişiler sizi bir hayli sinirlendirebilir. Sakin olmamızda yarar var. Gelişim yolunuz işiniz ve toplumsal ilişkileriniz. Sizi baskı altına almaya çalışacaklar. Ancak Venüs burcunuzda ilerliyor. Bunlarla baş edebilecek gücünüz var.

10-16 Mart haftası: İş hayatımızı ilgilendiren her konuda düşüncelerimizi çekinmeden söylemek, uygulamak istediklerimizi kabul ettirmekten yanayız. Ancak patron konumundaki kişiler veya iş için görüştüğümüz insanlarla esnek tarzda, akıllıca irtibatta bulunmalıyız. Onlar bizim gibi düşünmeyebilir. Ayarlamayı iyi yapalım.

17-23 Mart haftası: Bu hafta iş hayatımızla ilgili konularda hem bize gerekli olan miktarı hem de iş koşullarımızı bir daha ele almakta yarar var. Daha önce görüştüğümüz kişilerle tekrar bir araya gelebilir, şartlara göre yapacaklarımızı tespit ederiz. Ancak çok dikkatli olalım, dağınık şekilde hareket etmeyelim. Ne yaptığımızı bilirsek, bizi yanıltmalarına izin vermemiş oluruz. Öğrenme gelişim, büyüme, farklı insanlarla tanışma ve kendimizi geliştirme anlamında Kuzey düğüm-Terazi geçişi bu hafta devreye giriyor. Hafta içinde Güneş-Koç burcunda bildiklerimizi gösterme, cesur hareket etme ve kararlar alma, kendimize güven anlamında destek veriyor.

24-30 Mart haftası: Girişimde bulunma ve bağlantılarda bulunma ve uzmanlık alanımızla ilgili yeteneklerimizi ifade etme yönünde olumlu enerjilere sahibiz. Ancak bizim asıl isteğimiz kariyer anlamında yükselmek. Bu açıdan bir hayli mücadele veriyoruz. Dış şartlar ve bize sunulan imkanlar, önümüze çıkan fırsatlar bizim istediğimiz anlamda olmadığı için, mevcut duruma katlanmak zorundayız. Özgür çalışmaktan yanayız.

PARA

1-2 Mart arası: Hafta başında, parasal konularda güvence durumumuzu, hesabımızı bilerek, iş hayatımızdan elde ettiğimiz gelirler çerçevesinde bütçemize uygun şekilde hareket etmeyi unutmayalım. Ayrıca eğer işimizden elde ettiğimiz gelir yeterli değilse, neler yapabiliriz, bunlar üzerinde duralım. Kazanç evinizde oluşacak Yeniay, parasal açıdan hesabınızı bilmenin de işaretçisidir. İpin ucunu kaçırmamakta yarar var. Bazen kendinizi frenlemekte zorlanan ve bu yüzden açıklar veren, sonra da pişman olan birisiyseniz, bu yeniayda mutlaka alışkanlıklarınızı gözden geçiriniz. Yatırım konularında uzmanlara danışınız. Eğer bir borcunuz veya birinden alacağınız varsa bunları da gözden geçirerek gerekeni yapınız. Yaratıcı fikirler, soyut çalışmalar, sanatsal ve mistik konulardan para kazanabilirsiniz.

3-9 Mart haftası: Hafta başında lütfen parasal konularda dikkatli olunuz. Kimseye güvenmeyiniz. Paranıza sahip çıkınız. Güvencenizi ve güvenliğinizi önemseyiniz.

10-16 Mart haftası: Parasal konularda etkili olacak Dolunay, çok dikkatli hesaplamaları ve hiçbir şeyi hafife almamayı gerektiriyor. Hesabımızı iyi yapalım. Şu şöyle olur, bu böyle olursa demek yerine, var olan durumu görelim. Ona göre ayarımızı yaparız. İşimizle ilgili parasal konularda mutlaka enine boyuna şartları gözden geçirelim.

17-23 Mart haftası: Maddi konularda hesabı bilmek gerekiyor. Eğer mesleki alanımız sanat, mistizm, inanç, şifa, yardımlaşma konularında ise, kurulacak bağlantılar para kazandırabilir. Ancak gelen, geldiği gibi de gidebilir. Merkür-Balık burcunda para hesabımızı iyi yapmalıyız. İş konularındaki görüşmelerde de buna dikkat etmeliyiz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta mali konular üzerinde önemle duracağız. Parasal kazançlar açısından olumlu enerjilerimiz var. Çeşitli kişilerle bağlantı kurabilir gelir elde edebiliriz. Ek kazanç fırsatlarını değerlendirebiliriz. Hem başkalarına destek oluruz hem de başkalarından fayda sağlayabiliriz. İşimizden elde ettiğimiz gelir pek arzu ettiğimiz gibi değilse de, bu hafta ufak tefek de olsa elimize para geçebilir. Ancak paramızın kıymetini bilmemizde de yarar var. Olur olmaz harcamalar yapmayalım.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-17-18-22-23-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-20
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 28-29

Yeniay : 26-27-28
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

1 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeni ay, sizin için tamamen yeni ve romantik ilişkilerin, naif ve güzel yanlarınızın işaretçisidir. Bu tarihte Mars Terazi burcunda geri harekette olacaktır. Ortaklaşa kaynaklar ya da farklı kişilerden elde edilen gelirler konusunda dikkatli ve ölçülü hareket edilmesi gerekir.

5 Mart tarihinde Venüs Kova burcunda ilerleyecektir. İkili ilişkiler, özellikle yakın çevre konusunda biraz geriye yaslanıp durumumuza bakarız. Bizi özgür kılmayan, bağlayan, yenilikçi düşünmekten alıkoyan nedenleri ele almak gerekir. Biraz beklemek ve sabırlı olmakta fayda vardır.

16 Mart tarihinde Başak burcundaki dolunay, ilişki kriterlerini ele almayı gerektirebilir. Özellikle iç dünyamızda bu meseleleri çok dikkatli ele almamız gerekir.

20 Mart tarihinde, aktif Güneş, Koç burcunda seyrine başlar. Bu da mali konular üzerinde çok etkilidir. Parasal konularda aktif bir harcama isteğinin göstergesi, ancak bir yandan da hesabı bilme konusunda uyarıcıdır. Harcamalarda ölçülü olunmasında fayda vardır.

22 Mart tarihinde kuzey ve güney düğüm geçişi gerçekleşir. Bu geçiş kaderin rotası ve gelişim aşamasıdır. Gelişimin işaretini bildirmektedir. Bu da ikili ilişkilerin, mali anlamdaki konuların ilerisi adına çok dikkatli biçimde ele almasını söyler. 1,5 yıllık bir zaman aksı üzerinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Kişisel tüm güzel ve olumlu özelliklerinizle ve yumuşacık sevginizle insanları kucaklıyorsunuz. Aşkta güven unsurunu gözetiyorsunuz. Bu iki gün boyunca sevdiklerinizle kucaklaşmak, hayatın güzelliklerini yaşama arzunuz bir hayli yoğun olacak. Yardımseverliğiniz, şefkatinizle, düşünceleriniz, davranışlarınızla aşka kapılarınızı açacak, olumlu yönde düşüneceksiniz. Aşk size gülümsüyor. Burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, hayallerin güçlendiği zamandır. Ancak bunların gerçekleşebilir olması da önemlidir. Hedef anlamında bilinçli bir şekilde yetenekler gözden geçirilmeli ve ona göre bir tespitte bulunulmalıdır. Sezgileriniz güçlenir, etrafınızla olan temaslarınızda güzel duygularınızı sunmanız kolaylaşır.

3-9 Mart haftası: Haftaya enerjimiz yüksek başlıyoruz. İlk etkili görünüm, sosyal alanda ciddi arkadaşlıkların, güvenilir insanlarla olmanın, ılımlı ve uyumluluk içinde bağlantıların size iyi geleceğini işaret ediyor. Ayrıca sizlerin yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla paylaşımda bulunmaktan zevk alacağınızı da işaret etmekte. Haftanın bir başka önemli etkisi Venüs-Kova burcu geçişinin başlaması. Bu etki altında sizi kısıtlayan ilişkiler, yanlış bazı dostluklar, insanların vurdumduymazlığının bir hayli yorabileceğini göstermekte. Sizin ilişkilerde baskı haline gelen, kimi zaman duygusal olarak zorlamakta olan durumları kendinize dert edebileceğinizi görüyoruz. O nedenle lütfen size yük olabilecek hiçbir şeye izin vermeyiniz.

10-16 Mart haftası: Haftanın ikinci günü, bizim hevesli, iyi niyetli ve birleştirici çabalarımıza rağmen beklenmedik bazı durumlar oluşabilir. Bunlar bizi rahatsız edebilir. Ancak bir gün arayla olumlu bir görünüm var. Bu rahatsız edici durumların geçici ve yanlış anlamalar nedeniyle oluştuğunu göstermekte. Başak burcunda oluşacak Dolunayda benim tavsiyem, ne olursa olsun dengesiz hiçbir şeye güvenmemenizdir. Bir gün öyle, bir gün böyle hallerle huzur bulmak kolay değil. Özellikle iş ortaklıkları ve kişisel ilişkilerde dikkatli olmak lazım.

17-23 Mart haftası: Merkür Balık burcu seyri ve hafta içinde yapacağı özel görünüm, kendimizi arzu ettiğimiz şekilde ılımlı lanse etmemizde yardımcıdır. Sözlerimiz dikkat çeker. Daha önce tanıştığımız kişilerle tekrar bir araya gelebiliriz. Ancak sizin burcunuzda Merkür, hayali düşünmeye de neden olacağından, biz söylenenlere ve söylediklerimize dikkat etmeyi de bilelim.

24-30 Mart haftası: Bu hafta aşk ibresi bizden yana yükseliyor. Buluşmak isteyenler, aşkını ifade etmeyi düşünenler, sevgilisiyle arasını düzeltmek isteyenler, yeni aşklara yüreğini açık tutanlar, buyurunuz güzel ve olumlu enerjiler emrinize amade. Kendinizi güçlü hissedebilir, fiziksel ve ruhsal anlamda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

1-2 Mart arası: Yetenekli olduğunuz konularda kariyer anlamında umudunuz yükselecek. Eninde sonunda başarı merdivenlerini tırmanacağınızdan şüpheniz yok. Sezgileriniz öylesine etkili ki, bir durumun sonucunu hemen görebiliyorsunuz. Bu özellikleriniz sizi mistik konularda, sanatsal alanda ve sosyal hayatta söz sahibi yapabilir.

3-9 Mart haftası: Hafta başında dikkatli ve gayet ciddi bir şekilde işlerinizi organize etmenizde yarar var. Enerjiler, sosyal anlamda güçlü kişilerle kurulacak bağlantıların etkili olacağını gösteriyor. Hedefinize varma konusunda güven duygunuz çok önemli. Bir de lütfen, hiç kimsenin sizi, sizin kadar düşünmeyeceğini, işlerinize sıkı sıkıya sarılmanızın önemli olduğunu unutmayınız.

10-16 Mart haftası: Görüştüğümüz kişilerle iş anlamında veya bir takım yeniliklerle ilgili olarak her şey yerli yerine oturmayabilir. Kafamızın içindeki planları tekrar gözden geçirmemiz iyi olacaktır. Aslında bizim düşündüğümüz, öne sürdüğümüz görüşler gayet mantıklı fakat şu sıralarda birçok nokta soru işareti uyandırıyor. Bu da bizi iş anlamında yoruyor.

24-30 Mart haftası: Bu hafta hedef olarak belirlediğiniz işleri gerçekleştirebiliriz. Ancak kimlerle temas edeceksek bu kişilerin ne kadar güvenilir olduklarına dikkat edelim. İş konularında her durumu kontrol etmekte, incelemekte yarar var. Bazı teklifler alabiliriz veya daha önce görüştüğümüz kişilerle tekrar bir araya geliriz. Fakat yine de sağlama basmaya çalışalım.

PARA

1-2 Mart arası: Mars geri hareketi bu hafta başlıyor ve Mayıs ayının ilk üç haftasına kadar etkili olacak. Bu oldukça uzun bir süredir. Bu dönemde sosyal yaşantınıza tabii ki önem veriniz. Ancak özel paylaşım içinde olduğunuz kişilerle ilişkinize, cinsel yaşamınıza, maddi kazanç anlamındaki ortaklıklarınıza mutlaka dikkat ediniz. Gözlemde bulunmayı unutmayınız. Ortak kaynakların nasıl kullanıldığı, nasıl bölüşüldüğü, eşinizin, ortağınızın veya başkalarının ne kadar adil, hakkaniyetli davranıp davranmadığına bir bakınız. Siz de aynı şekilde bencil yaklaşımlardan uzak durunuz. Birilerine güvenip, parasal anlamda ortaklık kurmayınız.

10-16 Mart haftası: Mali konularda çok iyi düşünmek gerekiyor. Çünkü elde olmayan kayıplar, zamanlama hataları, hedefsel farklılıklar iş veya eşle aramızda sıkıntıya neden olabilir. Mars geri hareketi zaten ortaklaşa kazançlarda bizi bir hayli düşündürücüdür. Harcamalarımıza dikkat etmeliyiz. Birilerinin arkamızdan oyunlar çevirmesine izin vermemeliyiz.

17-23 Mart haftası: Parasal konularda bir hayli etkili haftaya adım atıyoruz. Yanlış ilişkilere, işlere girişmeyelim. Para konusunda çok fazla ütopik düşünmeyelim. Kazancımızı risk altına alacak kararlar vermeyelim. Güneş hafta içinde Koç burcunda ilerleyecek. Mali açıdan bizi cesaretli kılacaktır. Yeteneklerimizi paraya dönüştürecek şekilde aktif olabiliriz. Başkalarıyla ortaklaşa mali konular ve kendi kazancımızla ilgili meseleler üzerinde etkili olacak Kuzey-Güney düğüm geçişi bu hafta başlıyor. Bizler de ortaklık konularında dikkatli ve işbirliğine açık kişilerle alışveriş anlamında dersler edineceğiz.

24-30 Mart haftası: Mali konularda etkili olacak Yeniay-Koç burcu oluşumu, para konusunda hırslı, cesur ve kazanç anlamında bir hayli istekli olmamızı sağlayacak. Yeteneklerimize güveneceğiz ve bunun bize mali anlamda dönüşü için kararlar alacağız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-11-19-20-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4

Yeniay : 3-30-31
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*