Böbrek Taşı Ağrısı Çekenlere Müjde

Loading...

Böbrek taşı böbrekte zedelenmelere sebep olduğu için insanda müthiş bir ağrı yaratabilmektedir. Ancak Böbrek Ağrısı sadece Böbrek Taşı sonucu oluşmamaktadır.Böbrek urları ve böbrek iltihabıda şiddetli böbrek sancılarına sebep olabilmektedir.

Kalsiyum ve ürik asidin vucutta normalden fazla olması ve bunların zamanla böbrek içine çökmesi kumsu yapı veya böbrek taşı dediğimiz maddeleri oluşturur.Bu maddelerin vucuttan atılması sırasında idrar yollarında ağrılara neden olur. Bu ağrılar daha çok Kalça ile karın arasında sağlı veya sollu olarak hissedilir. Aşağıdaki formüller böbrek ağrısını azaltmada çok yararlı olabiliyor. baharatçılardan temin edebileceğiniz bitkilerle rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
Bir çay kaşığı kadar meyan kökü, Bir çay kaşığı civanperçemi ve Bir çay kaşığı anasonu iki su bardağı suyla demleyin. Düzenli olarak için böbrek ağrsını dindirmede yardımcı olur.Baharatçılardan temin edebileceğiniz mürver ağacı kabuğu ile 1 çay kaşığı lavanta çiçeğini 1 fincan suyla kaynatın. Taze olarak tüketmeye dikkat edin
1 tutam adaçayı yaprağı, 1 tutam mısır püskülü ve 1 tutam kiraz sapını içilebilecek miktarda suyla kaynatıp demlenmeye bırakın. Düzenli aralıklarla tüketmeye özen gösterin.
Haşlanmış pırasanın da böbrek ağrılarına iyi geldiği biliniyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta pırasayı sadece zeytinyağı ile pişirmek. Yani bu küre, su ve zeytinyağından başka bir şey eklememeniz gerekiyor. Özellikle tuz kullanmaktan kaçının.
15 gram mahlep bir çay kaşığı balla karıştırılıp düzenli olarak tüketilir.
Rezene, 1 fincan suyla birlikte kaynatılıp düzenli olarak tüketilir.
Bir tutam avakado yaprağı 1 fincan suyla kaynatılarak demlenir ve ılık olarak tüketilir.

 

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*