Aspirinin Amacı Dışında Kullanıldığı 9 Enteresan Yer!

Loading...
Aspirinin Amacı Dışında Kullanıldığı 9 Enteresan Yer!
Bir ilaç olmasının dışında aspirinin iyi geldiği diğer şeyleri biliyor musunuz? İşte aspirinin işe yaradığı 10 mucizevi yer!
Kepeklerinizden kurtulun Eğer kepek probleminiz varsa ve tamamen kurtulmak istiyorsanız aspirini deneyin. 2 ya da 3 tane aspirini toz haline getirin ve eline aldığınız şampuan damlasına katın.
Saçınızı bu karışımla yıkayın ve diplerinize de uygulayın. 5 dakika bekleyin ve daha sonra normal şampuanla tekrar yıkayın. Haftada 1 ya da 2 kez bunu tekrar edin.
Akne ve sivilcelerin tedavisi:
Akne ve sivilceyle yüzünüzün güzelliğini engelleyen görüntüyü aspirinle azaltabilirsiniz. 2 ya da 3 aspirini kırarak limon suyu ile karıştırın ve aknelerinize uygulayın. Birkaç dakika yüzünüzde tuttuktan sonra yıkayabilirsiniz. Her gün bunu tekrar edin.
Kıyafetlerdeki lekeler:
Aspirin kullanarak tüm lekelerden kurtulabilirsiniz. 2 ya da 3 aspirini toz hale getirin ve yarım bardak ılık su ile karıştırın. 2 ya da 3 saat lekenin üstünde bekletin ve kıyafeti makineye atın.
Taze ve verimli açan çiçekler:
Çiçekleriniz tazeliğini aspirin ile koruyabilirsiniz. Özellikle güller için iyi gelen bir tarif;vazodaki suya bir kaç toz aspirin ekleyin,isteğinize göre çiçekleri kesip düzenleyin ve birkaç günde bir vazoyu değiştirin.
Ayağınızdaki nasırlardan kurtulun:
Aspirin ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardım eder. 3 toz aspirini, 1 kaşık limon suyunu ve 2 kaşık suyu karıştırın. Bir parça bezi mikrodalgada ısıtın ve bu bez yardımıyla karışımı nasırlı bölgeye sürün. 10 dakika sonra sünger taşı ya da topuk taşı ile temizleyin. Cilt yumuşayana kadar bu uygulamaya devam edin.
Arı sokmaları:
Aspirin, acıyı ve şişi azaltmaya yardımcı olur. 2 ya da 3 aspirini alın birkaç damla suda eritin ve ısırılan bölgeye uygulayan. Kuruyunca ılık su ile yıkayın. Gerekirse bu uygulamayı tekrar edin.
Böcek sokmaları:
Aspirin, teninizde olan kızarık ya da yanmaları geçirebilir. Birkaç aspirini toz haline getirin ve birkaç damla su ile karıştırın. Isırılmış bölgeye sürerek bir kaç saat bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın.
Keloidleri azaltın:Aspirin keloid boyutlarının küçülmesine yardım eder. 4 aspirini limon suyu ile karıştırın. Keloid olan bölgeye uygulayın ve en az 20 dakika bekleyin.Kuruduktan sonra yıkayın ve zeytin yağı ile o bölgeyi yumuşatın.
Kıl dönmesi, birçok rahatsızlığa sebep olabilir, bunu aspirinle tedavi edebilirsiniz.2 ya da 3 aspirini 1 çay kaşığı ılık suda eritin. 1 çay kaşığı bal ekleyin. Tedavi etmek istediğiniz bölgeye sürün ve 10 dakika bekleyin. Ilık su ile yıkayın ve cildinizi kurutun. Haftada 1 ya da 2 kez bunu uygulayın.

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*