ACI KAYBIMIZ !! ÜNLÜ SANATÇI HAYATINI KAYBETTİ..

Loading...

Kaynanalar+dizisinin+Tijen%E2%80%99i+sanat%C3%A7%C4%B1+Prof.+Dr.+Sevda+Aydan+hayat%C4%B1n%C4%B1+kaybetti

Türkiye’nin Kaynanalar dizisinde canlandırdığı karakteriyle tanıdığı opera sanatçısı, oyuncu, ressam  bu sabah saatlerinde İzmir’de Alsancak Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Türkiye’nin Kaynanalar dizisinde canlandırdığı Tijen karakteriyle tanıdığı opera sanatçısı , oyuncu , ressam Prof.Dr. Sevda Aydan bu sabah saatlerinde İzmir’de Alsancak Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Aydan’ın cenazesinin Cenazesi yarın günü Alsancak Hocazade Camii’nde kılınacak öğle namazından sonra Alaçatı Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Sevda Aydan kimdir?

Loading...

Ankara Devlet Konservatuvarı Şan (1951) ve Opera (1953) bölümlerini bitirdi. Ankara Devlet Operasında Traviata operası ile sanat hayatına atılan sanatçı, Manon Lesco, Salome ve Carmen operalarında başrolde oynadı. 1962’de Rusya’nın çağrısı üzerine Erivan, Tiflis ve Baku operalarında sahneye çıktı ve çeşitli ülkelerde konserler verdi. 196 ‘de Ankara Devlet Operası’ndan ayrılan sanatçı çeşitli gazino ve kulüplerde hafif batı müziği alanında çalıştı. Televizyon dünyasında TRT’nin tv dizisi Kaynanalar’daki Tijen rolü ile tanındı.

Sevda Aydan, eski milli basketbolcu Efe Aydan ve tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ege Aydan’ın annesidir.

(Hürriyet)

Loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*